Kiedy sięga się po szalunki?

Kup szalunki Kraków

Szalunki to to forma tymczasowa, którą w zdecydowanej większości przypadków wykonuje się z desek. Może ona być wykonana też z drewnianych płyt, które wykonana z drewna cechującego się słabszą jakością. Nie brakuje firm, które decydują się na wykonywanie szalunku z elementów , które są metalowe, ale tego rodzaju postępowanie nie jest zbyt często wybierane. Deskowanie – bo dokładnie tak również nazywa się szalunki – powoduje, że mieszanka, która została wylana, uzyskuje oczekiwaną formę. Szalunki wyjmuje się po zastygnięciu mieszanki. Z pomocą szalunków można też solidnie wesprzeć zbrojenie, które zostało wykonane do czasu, kiedy wylana mieszanka odpowiednio stwardnieje.

Szalunki – jak wygląda ich wykonanie?

Wszystkie konstrukcje z użyciem betonu robi się na budowie w odpowiednich formach, czyli właśnie szalunkach. W początkowym etapie prac niezbędne jest wykonanie szalunku, który następnie zostaje zalany solidnie dobranym betonem. W niektórych sytuacjach niezbędne jest użycie zbrojenia. Układa się je przed wylaniem betonu. Szalunki usuwane są dopiero wtedy, kiedy mieszanka mocno zwiąże. Zazwyczaj niezbędne jest do tego od mniej więcej dwóch do nawet czterech tygodni. Szalunki robi się na przykład w przypadku fundamentów, wykonanych z betonu cokołów ogrodzeń i sufitów z żelbetonu. Mają więc naprawdę szerokie zastosowanie, a budowa bez ich użycia nie posuwałaby się tak szybko.

Szalunki – jakie moduły niezbędne są do wykonania szalowania?

Do wykonania szalowania potrzebna jest sklejka szalunkowa. Wymagane są też specjalne dźwigary i podpory. Często zdarza się, że niewielkich rozmiarów przedsiębiorstwa budowlane nie dysponują własnym systemem szalunkowym. W takim wypadku wyjściem jest skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który oferują firmy , które specjalizują się w zaopatrywaniu ekip budowlanych w szalunki oraz sklejkę.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]