Okna drewniane – sposób na elegancki wygląd domu

Sprawdź okna drewniane producent na www.oknostol.com.pl

Drewniane okna zwykle wybierane bywają nie tylko z uwagi na wysokie walory estetyczne, ale również na ich odporność. Ten ekologiczny materiał gwarantuje elegancki wygląd, który nie zmienia się przez długi czas. Jednakże nie tylko piękno jest istotnym atutem takich produktów. Jakie są inne względy, dla których jest to dobry wybór, nawet jeżeli ich cena jest nieco wyższa aniżeli okien z PCV?

Okna drewniane – wyjątkowy charakter

Każdy wielbiciel przedmiotów wykonanych z drewna, zwłaszcza tych mających związek z urządzaniem domu, wskazuje na niepowtarzalny klimat, jaki tworzy materiał ten. Można też decydować się na różne gatunki tego surowca, które mogą mieć rozmaity wygląd, odcienie bądź rozmaitą fakturę, co stwarza olbrzymie możliwości wyboru oraz można dzięki temu zaspokajać najróżniejsze gusta i oczekiwania. Drewno jest też zdecydowanie ciepłe, wywołuje skojarzenia z domową przytulnością, może być więc doskonałym wyborem do produkcji wszelkich elementów wystroju wnętrz.

Dodatkowe istotne walory okien drewnianych

Drewno daje ogromne możliwości jeżeli chodzi o wykonywanie okien. Przybierają one bardzo różny wygląd oraz stylistykę. Drewno można pokrywać dowolnymi farbami, a ponadto poddawać obróbce, tworząc przepiękne wzory. Tylko drewno może być wykorzystywane do restauracji zabytków, świetnie sprawdza się także w przypadku osób cierpiących na alergie. Nie ma w sobie żadnych toksycznych substancji, a wręcz pozytywnie wpływa na samopoczucie domowników, sprawiając, że lepszy staje się mikroklimat domu. Do tych zalet trzeba poza tym dopisać to, iż istnieje bardzo dużo skutecznych sposobów wydłużania trwałości okien drewnianych, jak również fakt, iż drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno jeżeli mówimy o jego pozyskiwaniu, jak i utylizacji, który to proces jest bardzo prosty oraz nie zagraża atmosferze. Zalety te powodują, że okna drewniane są bardziej godne polecenia niż okna wykonywane z PCV lub plastiku.

Nasze dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]