Pręty i wałki nierdzewne

Zobacz, gdzie nabyć wałek nierdzewny, wejdź na https://metal-e.pl/pl/c/PRETY-NIERDZEWNE-OKRAGLE/18

W budownictwie bardzo ważna jest solidność używanych surowców. Właśnie dlatego budowlańcy tak często wybierają stal antykorozyjną – jest to wszak materiał bardzo solidny, a przy tym dość lekki. Ogromne znaczenie mają też jej względy estetyczne – dodatek chromu sprawia, że doskonale zdaje też egzamin jako surowiec do detali zewnętrznych. Ze stali nierdzewnej wytwarza się rozmaite elementy, ale najczęściej stosowane są wałki. Dlaczego wałek nierdzewny jest tak przydatny w budownictwie? Do czego wykorzystywane są takie produkty?

Wałek nierdzewny – atuty

Jak już wspomnieliśmy, wałek nierdzewny jest często stosowany przez inżynierów głównie ze z uwagi na jego wytrzymałość. Produkowany jest z dodatkiem chromu, co powoduje, iż nie koroduje także przy ciągłej styczności z wilgocią. Oprócz tego sporo produktów tego rodzaju jest wytrzymała na wpływ kwasów, przez co mogą być stosowane również w najcięższych sytuacjach.

Gdzie wykorzystuje się wałki nierdzewne?

Ze uwagi na wielką wytrzymałość, wałek nierdzewny wykorzystywany jest w rozmaitych konstrukcjach. Wałki tego rodzaju najczęściej stosowane są w architekturze, jednak użycie tych produktów nie sprowadza się tylko do nich. Są stosowane również w samochodach, stolarce meblowej oraz innych gałęziach przemysłu. Pręty oraz wałek nierdzewny są także cenione przez specjalistów hydrotechniki – styczność z wodą nie powoduje wszak ich rdzewienia.

Nasze dane kontaktowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]