Wynajem szalunków – na czym to polega?

Wynajem szalunków Kraków - na tej stronie poznasz unikalną ofertę

Szalowanie to jedna z najchętniej wykorzystywanych w budownictwie technologii. Na czym polega? Szalunek to pewnego typu forma, w którą wylewany jest cement – zazwyczaj przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki zwykle wykonywane są z drewna, jednak spotyka się również wersje zrobione z metalu, a czasem nawet plastiku. Innymi istotnymi częściami szalunków są dźwigary i podpory, bo te umożliwiają osiągnięcie wymaganych rezultatów. Niestety ze względu na spore ceny nie wszystkie ekipy budowlane mają swoje szalunki. Gdy okażą się niezbędne, mają szansę wszak zwyczajnie je wynająć – zwłaszcza, że wynajem szalunków to aktualnie naprawdę popularna usługa.

Kupno czy wynajem szalunków?

Zakup swoich szalunków będzie trafionym rozwiązaniem dla firm często otrzymujących zadanie budowy fundamentów, ponieważ jak przed chwilą wspomnieliśmy, są one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeśli z kolei budowanie fundamentów nie jest główną usługą danej firmy, dobrze rozważyć atuty, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego dobrze na niego postawić? Głównie ze względów finansowych – wypożyczenie szalunków kilka razy w roku okaże się bardziej korzystne niż ich kupno. Dobrze wspomnieć również o funkcjonalności, ponieważ przechowywanie rzadko wykorzystywanych szalunków może generować duże koszty.

Która firma zapewni wynajmem szalunków?

Jeśli zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie przemyśleć to, jaka firma nam je dostarczy. Jak ją znaleźć? Najlepiej wybrać ofertę firmy doświadczonej w dostawach sklejki dla firm budowlano-remontowych – w ten sposób zyskamy pewność, że szalunki będą solidne oraz funkcjonalne. Bardzo ważna będzie też dbałość o klienta – w sytuacji, kiedy zbliża się termin rozpoczęcia prac nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. W razie wątpliwości dobrze natomiast wejść do sieci i dowiedzieć się, co o usługach danej firmy sądzą dotychczasowi kontrahenci.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]