Kochasz góry? Sprawdź się na trekkingach w Himalajach

Więcej w temacie trekkingi Himalaje na https://www.exploruj.pl/gora/himalaje/

Himalaje razem z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary owiane prawdziwą legendą. Wpływ na to ma sporo elementów – głównie fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie można nie wspomnieć także o ekstremalnej trudności poszczególnych szczytów i tym, iż to właśnie te góry stanowią arenę zmagań uznanych himalaistów z całego świata. Nie może więc zadziwiać popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się także pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie planuj go samodzielnie

Na wstępie warto zaakcentować, iż jeśli idzie o trekking, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi górami – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego szczytu. Przyczyną problemów bywa także samo opracowanie podróży – rezerwacja biletów czy otrzymanie wizy i pozwolenia. Tym samym najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm planujących wyjazdy w wysokie góry. Dodatkową zaletą jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym polskojęzycznych), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie mających doświadczenia w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z oczywistych przyczyn osoby po raz pierwszy przybywające w Himalaje bądź Karakorum sporadycznie podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednakże, iż te masywy pozostaną ich niespełnionym marzeniem, gdyż nieraz przygotowywane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Annapurna, Lhotse czy Everest. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia swoich słabości, ale też możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu mieszkańców Nepalu i podziwianie nieporównywalnie pięknych cudów natury, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]