Trekkingi – o czym pamiętać?

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o trekkingi Himalaje, znajdziesz na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/

Wędrówki po wysokich górach utożsamiamy szczególnie z naprawdę wykwalifikowanymi wspinaczami. Jednak do trekkingów zbędne okazują się najczęściej specjalistyczne umiejętności – w wielu górach wytyczono bowiem szlaki, z jakimi upora się każdy miłośnik gór – jeżeli oczywiście posiada właściwe sprzęty, czyli buty z właściwą podeszwą oraz kijki zapewniające przyczepność na nierównych szlakach. Na najtrudniejszych fragmentach potrzebna okaże się też obecność doświadczonego instruktora, który powie, jak korzystać z dodatkowego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. W jakich sytuacjach jednak będzie on potrzebny? W których miejscach zazwyczaj organizowane są trekkingi?

Akcesoria do trekkingu

Trekkingi bywają niekiedy organizowane w bardzo trudnym obszarze, a to sprawia, że niezbędne stają się akcesoria ułatwiające pokonanie trasy. Najistotniejszymi z nich są niewątpliwie raki, ponieważ gwarantują stabilizację również na ośnieżonych trasach – a na wielu górach uświadczyć je możemy także wiosną. Na wysokich podejściach pomocny będzie również czekan. Do korzystania z tych akcesoriów niezbędne będą odpowiednie kwalifikacje – z tego względu niedoświadczeni klienci na trekkingi muszą wybrać się razem z instruktorem, bo ten pokaże im, jak bez ryzyka przebyć trasę.

Najpopularniejsze szlaki na trekkingi

Trekkingi pozwalają na zwiedzenie szczególnie interesujących szczytów na świecie, a te zazwyczaj są niedostępne dla zwykłych turystów. Najchętniej prowadzone są w wysokich pasmach – krajowi turyści chętnie wyjeżdżają w pobliskie Tatry, a poza tym do Włoch czy na skandynawskie fiordy. Dużym zainteresowaniem w świecie fanów trekkingu cieszy się również Kilimandżaro oraz góry Peru. Turyści, którzy mają już jakieś doświadczenie w chodzeniu po górach mają szansę zaś udać się w Karakorum – trekkingi odbywają się tam m. in. u podnóża Annapurny oraz Everestu.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]