Trekkingi w Dolomitach dla miłośników aktywnego wypoczynku

Dolomity trekking. Zdobądź więcej informacji.

Zwolennicy czynnego wypoczynku na pewno znają na pamięć większość szlaków trekkingowych w naszym kraju, które położone są w Bieszczadach, w Tatrach oraz w Karkonoszach. Naturalnie budzą one zachwyt, jednakże osoby, które często uprawiają ten typ sportu z czasem chcą zasmakować ekscytacji płynącej z wycieczek po mało znanym terenie. Dlaczego więc korzystać tylko z szlaków w Polsce, jeśli można zachwycać się olśniewającymi widokami we włoskich Dolomitach?

Dolomity – masyw górski wpisany do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, a więc masyw górski leżący całkowicie w Alpach Wapiennych, wyróżniają się znaczną liczbą ostrych grani, turni oraz baszt skalnych, które podczas dnia padającego na nie światła słonecznego zmieniają swoją barwę. Jest to też jedno z najurokliwszych pasm górskich Europy (o ile nie na całym świecie!), nic zatem dziwnego, iż w pierwszej dekadzie XXI wieku wpisano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w górach tych występują nadzwyczaj spadziste stoki, kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany i wiele urwisk, wyznaczono w nich również sporo łatwiejszych tras krajobrazowych, z którymi dadzą sobie radę osoby uprawiające trekking.

We włoskich Dolomitach spędzisz również w aktywny sposób zimę

Niedoświadczonych pasjonatów trekkingu z pewnością urzeknie przeprawa przez Dolomity po via ferratach, to znaczy po szlakach, które zostały wyposażone w liny zabezpieczające. Harmonogram wypraw tego rodzaju jest tak opracowany, by ich uczestnicy mieli czas na naukę zasad asekuracji i procedur poruszania się po takiej trasie. Bardziej doświadczeni i wyróżniający się dobrym przygotowaniem fizycznym turyści będą zadowoleni z przeprawy trasą po graniach Brenty, najbardziej charakterystycznego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta jest dla większości osób fizycznie bardzo wyczerpująca, ale jej uczestnicy niewątpliwie nie zapomną o niej do końca życia. We włoskich Dolomitach można spędzić także aktywnie zimowe miesiące, przemierzając mało strome tereny na rakietach. Tak można podziwiać m.in. szczyty Tofanów.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]