Uhuru, Mawenzi i Shira – wyprawa na Kilimandżaro

Zobacz Kilimandżaro wyprawa na www.exploruj.pl

Zdobywanie górskich szczytów to fantazja dużej części globtroterów, którzy lubią ekstremalne wyzwania. Niezapomnianych wrażeń bez wątpienia dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Dlaczego warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – osiąga nieomal 6000 m n.p.m. Podróżników wabią w głównej mierze malownicze widoki, sposobność zobaczenia wyjątkowych zwierząt w ich naturalnym środowisku, a także kurczące się już lodowce. W skład masywu wchodzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Mawenzi, Uhuru oraz Shira. Ekspedycja na ten szczyt Afryki wymaga należytej preparacji – ze względu na ogromną wysokość realne jest niebezpieczeństwo rozwinięcia się choroby wysokościowej, natomiast niestabilna pogoda powoduje, iż zdobycie masywu jest znacznym wyzwaniem. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie powinny dysponować dobrą kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią pieszą podróż przez blisko 7 do 9 godzin każdego dnia.

O czym musimy pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej febrze, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą zaleca się również wyposażyć się w leki zmniejszające niebezpieczeństwo rozwoju malarii. Przed rozwojem choroby ochroni też właściwa profilaktyka – zastosowanie preparatów odstraszających owady oraz zakładanie okrycia wierzchniego przykrywającego nogi i ramiona. A co zrobić, żeby uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudniową aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]