Więcej niż wycieczka w góry – trekkingi

Jeżeli interesuje Cię korzystna oferta trekkingów, skieruj się na www.exploruj.pl

Górskie wycieczki mogą mieć wiele postaci. Od krótkich spacerów po łatwych szlakach w bezpiecznym sąsiedztwie domów turysty, przez piesze, wielogodzinne marsze po trasach stojących wyżej pod względem skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. Żeby wziąć udział w trekkingach, konieczne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (zarówno wytyczonymi trasami, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, jak również biegłość korzystania ze sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Niemniej jednak w zamian za nieraz gigantyczny nakład pracy zyskujemy możliwość delektowania się niesamowitymi widokami i obcowania z dziewiczą naturą.

Trekkingi – dopasuj właściwy poziom trudności do swojej kondycji

Stopień trudności jest uzależniony od obszarów, przez które biegną trekkingi. Eksperci wymieniają 3 stopnie trudności pieszych wycieczek w regiony górskie. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą Ci, którzy mają dobrą kondycję, a ich zdrowie nie jest przeszkodą do zintensyfikowanej aktywności. Następny poziom trudności wymaga solidnej sprawności fizycznej i co najmniej elementarnego doświadczenia w górach – na przykład w Tatrach. Najwyższy poziom to wycieczki dla uczestników z doskonałą kondycją fizyczną, znajomością natury wysokich łańcuchów górskich i potrafiących używać sprzęt, jak również przyzwyczajonych do ciężkich warunków biwakowania podczas długiej wyprawy.

Gdzie organizuje się najlepsze trekkingi?

Trekkingi można uprawiać w każdych górach. W naszym kraju amatorzy tego typu aktywności bardzo cenią sobie trasy tatrzańskie. Jeśli zaś chodzi o pozostałe pasma na kontynencie europejskim, ogromną popularnością cieszą się Góry Przeklęte na Bałkanach, Alpy, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, a także wschodnia część Karpat. Najbardziej doświadczone w trekkingu osoby mogą natomiast spróbować swoich sił w czasie wycieczki w Karakorum, Himalajach bądź Andach.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]