Wyprawy w góry – sposób na niezapomniane wakacje

Jesteś zainteresowany aktualną ofertą wypraw? Nie zwlekaj! Skieruj się na www.exploruj.pl

Coraz więcej osób spędza swój czas na przemierzaniu górskich szlaków. Zazwyczaj rozpoczynają od tras wyznaczonych w polskich Tatrach, wraz z upływem czasu jednak już im to nie wystarcza. Szukają nowych wrażeń – ich marzeniem są wycieczki w coraz wyższe partie gór. Otwarte granice sprawiają, że nawet wyprawy na szczyty położone w oddalonych od Polski rejonach stają się obecnie możliwe.

Wyprawy w góry wysokie – o czym nie zapominać, szykując się do wyprawy?

Obecnie przed amatorami wędrówek po górskich szlakach otworem stoją tak Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc) czy nasze krajowe i słowackie Tatry, ale także najwyższe szczyty Afryki, Azji czy Meksyku. Bez wątpienia dużym udogodnieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest obecność na krajowym rynku agencji trekkingowych, które organizują wyprawy na Kazbek czy Elbrus. Oczywiście asysta agencji wiele ułatwia, ale jej instruktorzy nie zdobędą szczytów za nas. Wymagana jest sprawność fizyczna, która pomoże nam wytrzymać wielogodzinną wędrówkę z naprawdę ciężkim, ważącym nawet kilkanaście kilogramów plecakiem z właściwym wyposażeniem oraz odpowiednią do warunków klimatycznych odzieżą.

Wyprawy górskie – jakie wymagania stawiane są uczestnikom?

Od każdego, kto postanawia wziąć udział w wyprawie górskiej – na Elbrus, Pik Lenina, bazę pod Annapurnąlub Mount Everest – wymaga się wcześniejszego doświadczenia w podobnych do tego rodzaju ekspedycjach, ponieważ im wyżej chcemy się wspiąć, tym większe niebezpieczeństwo pojawienia się choroby wysokościowej. Umiejętność posługiwania się czekanem czy poruszania się w grupie, której członkowie wzajemnie się zabezpieczają liną – to wymogi, które należy bezwzględnie spełnić. Nie wolno zapomnieć też, że trekking wysokogórski to wędrówka zespołowa. Liczy się zatem umiejętność pracy w grupie. W czasie wyprawy w góry konieczne jest stu procentowe podporządkowanie się decyzjom podejmowanym przez lidera grupy.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]