Telewizja kablowa a stacja czołowa

Dowiedz się więcej o stacji czołowej na https://www.telmor.pl/Produkty/Cyfrowe-stacje-czolowe

Stacja czołowa to system, dzięki któremu możemy cieszyć się telewizją kablową oraz internetem. To centralny element, który skupia rozmaite komponenty służące do poprawnej transmisji sygnału telewizyjnego. Wszystkie podzespoły budują razem kompleksowy system antenowy. Sprawdźmy, z jakich urządzeń składa się stacja czołowa i gdzie z reguły jest wykorzystywana.

Stacja czołowa – w szpitalach i we wspólnotach mieszkaniowych

Stacja czołowa używana jest w modułach zbiorowego odbioru sygnału – np. w hotelach, motelach, szpitalach a nawet w spółdzielniach mieszkaniowych. Transmituje ona sygnał do końcowych odbiorców. Jednym z zasadniczych modułów wchodzących w skład stacji czołowej jest specjalistyczna szafka montażowa – przeznaczona zarówno do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV. Można ją precyzyjnie zaprogramować za pomocą specjalnych aplikacji. Do szafki można zamontować różne moduły – takie jak DTV RR4 oraz DTVD CI1.

Stacja czołowa – rozprowadza informacje do poszczególnych odbiorników

Poszczególne moduły stworzone są do transmisji sygnałów różnego pochodzenia, np. satelitarnych i MPEG2. Standard analogowy jest gorszy niż cyfrowy – zdarzają się nieprawidłowości w przesyłaniu obrazu, a rozbudowa pochłania większe koszty. Gros części wchodzących w skład stacji czołowej wyposażona jest także w odrębne wejścia USB, które pozwalają na dodanie własnego contentu. Moduły można dowolnie mieszać, uzyskując całościowy system antenowy.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]