Wykorzystanie nadajnika optycznego w sieciach telekomunikacyjnych

Więcej o nadajniku optycznym.

Ze względu na to, iż prawie codziennie korzystamy z instalacji kablowych, powinny one w dzisiejszych czasach być bardzo niezawodne. Nie może więc dziwić, że podzespoły wykorzystywane przez firmy telekomunikacyjne są wysokiej jakości – jedynie tak osiągalne jest wykonanie absolutnie bezawaryjnej sieci. Głównymi elementami są oczywiście kable, ale – jak nietrudno się domyślić – bez pozostałych elementów prawidłowe działanie sieci nie jest osiągalne. Takimi istotnymi częściami instalacji RTV są między innymi nadajniki optyczne, które generują wiązki lasera transmitowane później za pomocą światłowodów.

Przykłady użycia nadajników optycznych

Jak przed chwilą nadmieniliśmy, nadajnik optyczny to ważny podzespół każdej instalacji optycznej. Jest on kolejnym elementem konstrukcji po nadawcy informacji i koderze. Zaszyfrowane informacje są w ten sposób transmitowane kablami, zaś potem odbierane przez detektor, żeby trafić do końcowego abonenta. Nadajnik optyczny emituje wiązkę lasera, która charakteryzuje się małym zniekształceniem informacji oraz niezawodnością – dlatego prawie absolutnie zastąpił już starsze technologie.

Nadajnik optyczny – gdzie kupić?

Żeby instalacja była wydajna oraz bezpieczna, do jej zamontowania trzeba zastosować wyłącznie podzespoły wysokiej klasy. Nadajnik optyczny ze względu na istotną rolę powinien działać w każdych sytuacjach – dlatego o tym, gdzie go nabyć należy pamiętać jeszcze podczas projektowania instalacji. Przedsiębiorstwom parającym się profesjonalnym zakładaniem instalacji rekomenduje się wybór jedynie doświadczonych sprzedawców, a jeszcze korzystniejszym wyjściem będzie zakup nadajników optycznych bezpośrednio od ich wytwórcy, gdyż ci sprzedawane przez siebie nadajniki obejmują gwarancją, zaś w przypadku problemów w czasie instalacji – są w stanie zapewnić rzetelne doradztwo klientom z całego kraju.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]