wzmacniacz DVB-T

Wzmacniacz DVB-T – sposób na wzmocnienie sygnału antenowego

Oglądanie telewizji jest dzisiaj codzienną czynnością. Na telewizję spoglądamy przy porannej kawie i przy wieczornym posiłku. Programy telewizyjne oglądają maluchy, nastolatki, osoby w średnim wieku oraz seniorzy. W szerokiej ofercie programowej każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. Niemniej jednak, czasem sygnał jest tak słaby, że odbiór ulubionego kanału jest po prostu niemożliwy. Doskonałym rozwiązaniem są w takiej sytuacji wzmacniacze antenowe, wśród których wyliczyć można m. in. wzmacniacz DVB-T.

Kiedy wzmacniasz DVB-T może okazać się potrzebny?

Należy wiedzieć, że siła sygnału bywa tym niższa, im większa odległość oddziela antenę od odbiornika. Do tego pogarsza się ona na każdym kolejnym złączu, co oznacza, że korzystnym rozwiązaniem okazuje się być zmniejszenie liczby gniazd antenowych, a także unikanie sztukowania kabli. Zastosowanie wzmacniacza powoduje, że sygnał jest mocniejszy, a tym samym odbieramy dużo wyraźniejszy obraz. Wzmacniacze zakłada się zaraz za anteną lub zaraz przed telewizorem. Punkty ich umieszczenia zależne jest od tego, jak zbudowana jest sieć. Można dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się nie tylko w przypadku telewizji, ale także odbiornika radiowego.

Jakie typy wzmacniaczy DVB-T są aktualnie produkowane?

Wyróżnia się kilka typów urządzeń tego typu. Aktualnie wykorzystywać można wzmacniacze pasmowe, budynkowe, masztowe i kanałowe. Wzmacniacz pasmowy to idealny wybór wtedy, kiedy wzmacniacz budynkowy okazuje się być zbyt słaby. Montuje się go wyjątkowo blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość charakterystyczny rodzaj wzmacniacza – potęguje on przekaz jedynie wybranych kanałów, lecz jednocześnie efektywnie tłumi sygnał innych. Wzmacniacz masztowy wykorzystywać można wówczas, gdy sieć antenowa charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami. To stosowanie właśnie jego poleca się w domach jednorodzinnych. Montuje się go na maszcie, a potem stroi na paru pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można montować zarówno w niewielkich, jak i naprawdę ogromnych sieciach.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]