Tajniki SEO – nienaturalne linki przychodzące

Głównym motywem, przez który na portal internetowy może być zastosowany ban od Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest szansa na uchronienie się od tych poważnych kar?

Nienaturalne linki przychodzące – nie stosuj ich

Nienaturalne linki przychodzące to umieszczanie przesadnej ilości odnośników kierujących ruch na naszą stronę w sieci. Przekraczają one normy rzetelnego pozycjonowania wypracowane przez firmę Google, ponieważ manipulują pozycją adresu w wynikach wyszukiwania. Najczęściej nienaturalne linki przychodzące stosowane są w formie wpisów promujących przepełnionych licznymi odnośnikami. Szerzy się też proces wymiany linków, co skutkuje zastosowaniem bana. Kiedy nieuczciwe praktyki zostaną wykryte, witryna jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, co wiąże się natychmiastowym zmniejszeniem jej pozycji w wyszukiwarce, nawet o 50 podstron.

Jak poradzić sobie z nienaturalnymi linkami przychodzącymi

Pamiętajmy, że gdy na witrynę zostanie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, mamy prawo walczyć o przywrócenie dobrej pozycji w wyszukiwarce . Proces ten jest jednak bardzo pracochłonny i nie gwarantuje całkowitego powodzenia. Jeśli chcemy zwiększyć szansę na sprawne usunięcie filtrów – zasięgnijmy porady specjalistycznej firmy SEO. Fachowcy momentalnie zdiagnozują prawdziwą przyczynę i rozprawią się z nienaturalnymi linkami. Pamiętajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i zdejmowanie filtrów od Google należy zlecać tylko renomowanym podmiotom.