Biżuteria z lampworkami – kiedy sprawdzi się najlepiej?

Jeśli chcesz zamówić lampworki, koniecznie sprawdź https://www.bizutik.pl

Z pozoru przypominają barwne cukierki. Lampworki, bo o nich piszemy, to specyficzny rodzaj paciorków produkowanych z gorącego szkła. Niegdyś były produkowane samodzielnie – surowiec topiono za pomocą zmienionej lampy naftowej, dlatego też powstała nazwa perły lampowe. Dziś również możemy wykonać je samodzielnie, ale lepszym pomysłem okaże się niewątpliwie zakup zrobionej już biżuterii z lampworkami. Czemu powinniśmy na to postawić? Do których kreacji szczególnie dobrze założyć lampworki? Jak zrobić je nad lampą?

Produkcja lampworków

Lampworki są robione, jak już napisaliśmy, nad lampą. Obecnie najlepiej nada się gazowy palnik. Do ich produkcji stosuje się specjalne szkło, jakie wskutek działania płomienia rozgrzewa się, zaś to pozwala na nadanie mu rozmaitych kształtów. Strużki gorącego materiału nawijane są na pręcik, przez co każdy paciorek ma dziurkę w samym centrum – to sprawia, że lampworki bywają wykorzystane do wyrobu kolczyków lub naszyjników.

Stroje do lampworków

Kolorowe lampworki doskonale pasują do zwykłych strojów. Najlepiej komponują się z koszulkami z zabawnymi nadrukami, barwnymi bluzami i coraz częściej noszonymi trampkami. Nie znaczy to oczywiście, że będą ciekawie wyglądały wyłącznie przy takich strojach – to tylko sprawa pomysłowości.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]