Biżuteria z topazami – poradnik dla kupujących

Znajdź topazy

Topaz jest jednym z najbardziej wytrzymałych minerałów na świecie, przez co jest stosowany do wytwarzania tarczy szlifierskich. Oprócz tego jest także jednym z najładniejszych kamieni, zaś jego właściwości od lat są cenione przez złotników i nabywców ozdób. Może mieć najróżniejsze odcienie – od bieli, przez czerwień, aż po nasycony fiolet. Jest rzadkim kamieniem – występuje wyłącznie w Ameryce Południowej, na Syberii, w Afryce oraz Europie Wschodniej. Przez złotników jest zwykle obrabiany szlifem fasetkowym, co nadaje mu oryginalnych walorów wizualnych.

Pierścionki i inna biżuteria z topazami

Kolor topazu jest powodem, dla którego jest on wykorzystywany w szczególności do produkcji biżuterii srebrnej – doskonale komponuje się z owym metalem. Warto jednak dodać, iż na rynku spotkamy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – sprzedawane są również modele złote. Biżuteria z topazami to zazwyczaj pierścionki oraz naszyjniki, ale złotnicy wytwarzają również innego typu produkty. Para złotych kolczyków z topazami to często wydatek około tysiąca PLN, podczas gdy za wykonane ze srebra zapłacimy czasem sześć razy mniej.

Koniec trudności ze znalezieniem biżuterii z topazami

Ze względu na ich wygląd, biżuteria z topazami jest naprawdę często spotykana. Chcąc znaleźć wersje najbardziej trafiające w nasze gusta należy zatem wybrać się do kilku salonów – a to kosztuje dużo wysiłku. Aby tego uniknąć, warto zdecydować się na zakupy online. Będzie to rozwiązanie znacznie prostsze, a oprócz tego korzystając z sieci mamy szansę również trafić na pierścionki czy naszyjniki w atrakcyjnych cenach.