wisiorki, wisiorki srebrne, zawieszki srebrne

Duży wybór wisiorków srebrnych

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez złotników materiałów. Nie może to zaskakiwać – jest łatwe w obróbce, pięknie się prezentuje i cechuje je interesujący połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – surowiec ten okazuje się bardzo czuły, w związku z czym łatwo go uszkodzić. Jak zatem troszczyć się o srebrne ozdoby?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Detergenty dla srebra okazują się szkodliwe. Przez nie surowiec może odbarwiać się i blaknąć. Nie należy zatem stosować ich w celu pielęgnacji ozdób, a w czasie prania ręcznego bezwzględnie powinniśmy ściągnąć noszone wisiorki srebrne oraz bransoletki.

Wisiorki srebrne – w czym je przechowywać?

Warto chronić wisiorki srebrne również wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich trzymania powinniśmy znaleźć kuferki wykładane od środka miękką tkaniną – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Metal ten źle znosi również kontakt z wilgocią oraz ciepłem, które mogą sprawić, że wyblaknie albo zmieni kształt. Przed włożeniem do pudełka kilku przedmiotów, powinniśmy przed tym zabezpieczyć je miękką szmatką lub włożyć do foliowego worka.

Sól wyczyści wisiorki srebrne?

Do czyszczenia wyprodukowanej ze srebra biżuterii najlepiej wykorzystać letnią wodę z dodatkiem soli, która doskonale usuwa pojawiający się na powierzchni tego materiału nalot. Oprócz tego odpowiednie będą także alkohol, białko jaja oraz odpowiednie preparaty. Do czyszczenia srebrnej biżuterii powinniśmy używać miękkich szmatek – twarde potrafią porysować fakturę.