Naszyjniki z kamieniami – noszone od wieków

Chcesz zamówić naszyjniki z kamieniami? Skieruj się na tę stronę.

Znajdziemy wśród nich prawdziwe kamienie i ich syntetyczne zamienniki. Potrafią mieć najróżniejsze kolory – od czerni, przez purpurę, aż po błękit. Niektóre należy zakładać do eleganckich strojów, inne doskonale będą prezentowały się codziennie. Naszyjniki z kamieniami od stuleci cieszą się ogromnym uznaniem– zmieniają się realia oraz mody, ale nadal je chętnie zakładamy, zaś niektóre z nich są ważnymi rodzinnymi pamiątkami. Warto więc powiedzieć parę słów o tym, jak wybierać naszyjniki z kamieniami i jak potem o nie dbać, by posłużyły wiele lat.

Które naszyjniki z kamieniami znajdziemy w sklepach?

Różnorodność minerałów wykorzystywanych do produkcji naszyjników jest ogromna – obok topazów, turkusu czy bursztynu, znajdziemy wśród nich też materiały wytwarzane sztucznie. Najczęściej spotykane to z całą pewnością cyrkonie i kryształki Swarovskiego, które są stosunkowo tanie, a przy tym naszyjniki z kamieniami sztucznymi świetnie prezentują się przy strojach zarówno zwykłych, jak i eleganckich.

Większa żywotność naszyjników z kamieniami

Kamienie szlachetne są zazwyczaj naprawdę podatne na zarysowania – przy nieprawidłowym używaniu niełatwo zatem je uszkodzić. W jaki sposób temu zapobiec? Po pierwsze – zdejmując je za każdym razem, jeśli zachodzi prawdopodobieństwo ich uszkodzenia – w czasie mycia, przy porządkach lub pracach manualnych. Unikajmy również zakładania kilku naszyjników z kamieniami na raz – mogą się zderzać i tym samym rysować.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]