srebrna biżuteria, biżuteria srebrna sklep internetowy

Nieprzemijający urok srebrnej biżuterii

Jest z ludźmi od wieków i pomimo pojawienia się wielu nowych projektów, w istocie mało się zmieniła. Biżuteria nadal odgrywa tę samą rolę – jest swego typu dekoracją człowieka i umożliwia wyrażenie własnego ja. Nic zatem dziwnego, iż biżuterię tak samo chętnie noszą kobiety i mężczyźni, maluchy oraz ich rodzice, osoby z różnych klas społecznych. Bez względu na to, które wzory lubimy, prawie zawsze biżuteria jest wykonywana z podobnych materiałów – najczęściej ze srebra. Dlaczego jednak srebrna biżuteria bywa tak chętnie noszona? Jak troszczyć się o srebrne przedmioty, by posłużyły co najmniej kilka dekad?

Plusy srebrnej biżuterii

Najważniejszym plusem srebrnej biżuterii jest z całą pewnością fakt, że jej stosowanie daje szansę ustrzec się wielu powikłań. Srebro jest antybakteryjne, więc noszenie srebrnej biżuterii jest zalecane osobom, które niedawno przekłuły ciało. Nie wolno zapomnieć również o jego atrakcyjności, która idzie w parze z dość niskimi cenami.

Konserwacja srebrnej biżuterii

Srebro wytrzyma wiele lat, jednak powinniśmy prawidłowo je pielęgnować. Przede wszystkim nie zakładajmy srebrnej biżuterii, gdy pracujemy – może się ona zarysować albo uszkodzić w zetknięciu z detergentami. Srebrna biżuteria musi również być czyszczona w wodzie z alkoholem lub sokiem z cytryny. Trzeba trzymać ją w szkatułce z delikatną wyściółką – unikniemy tak zarysowań.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]