Rodzaje zapięć w kolczykach

Jeśli potrzebujesz srebrnych kolczyków, kliknij tutaj

Kupując kolczyki trzeba zwrócić uwagę nie tylko na surowiec, z którego są wykonane,, to jak się prezentują oraz formę, ale także na zapięcie. Poniżej prezentujemy krótki spis najbardziej popularnych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to tradycyjne i najczęściej stosowane zapięcie w kolczykach. Jest mocne i nie trzeba do niego używać dodatkowo zatyczek, jak np. w sztyftach. Tego typu zapięcie daje spory komfort noszenia i nierzadko jest wykorzystywane w biżuterii w stylu art deco. Słabym punktem tego zapięcia jest jego spory rozmiar.

Kolczyki bigle angielske

Równie popularny jak tradycyjny bigiel, jednakże prościej go założyć, przez wzgląd na odchylany zatrzask z tyłu. Na co dzień wykorzystuje się je przy droższych zestawach biżuterii.

Kolczyki rybka

Komfortowe w noszeniu w okresie letnim, gdy nie nakładamy ubrań z wysokim kołnierzem, czapek czy szalików.

Kolczyki klips

Wspaniałe rozwiązanie dla pań, które nie zdecydowały się na przekłucie uszu. Aktualnie dość sporadycznie używane.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Zakładane w malutkich, z reguły złotych kolczykach. Łatwo się je zapina i nie potrzebują zabezpieczającej zatyczki. Kolczyki z tego typu zapięciem stosowane są nierzadko w biżuterii dla dzieci.

Kolczyki sztyft

Najbardziej rozpowszechnione zapięcie. Ma niewielką szansę odpięcia się, a zatyczki na zapięcie łatwo znajdziemy wszędzie. Właśnie kolczyki z tego typu zapięciem panie kupują najczęściej. Bardzo dobrze sprawdza się w przypadku drobnych kulek oraz cyrkonii.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]