Tani diament – biżuteria z cyrkoniami

Zobacz, gdzie kupić cyrkonie

Podczas dzieła ozdabiania biżuterii powszechnie używa się wiele kamieni szlachetnych. Stanowią one olśniewający element biżuterii, a także mają one znaczny wpływ na wartość opracowywanego dzieła. Konsekwencją tego jest dość nieliczne grono ludzi mogących pozwolić sobie na prawdziwe klejnoty w swoim zbiorze. Na szczęście istnieją też alternatywy dla niezbyt zamożnych osób.

Co uznajemy za cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie to sztucznie wytwarzane materiały ozdobne, nie występujące naturalnie. Jest to jedna z prawie idealnych alternatyw dla brylantów – z powodu niemal identycznego wyglądu i podobnych cech. Zazwyczaj cyrkonia jest przezroczysta, ale wersje zawierające niestandardowe minerały mogą przybierać dowolne barwy lub nawet zmieniać się dzięki wpływowi światła. Z uwagi na przytoczone właściwości estetyczne, cyrkonie są niezwykle popularne w jubilerstwie.

Biżuteria i medycyna – wykorzystanie cyrkonii

Jak wspomnieliśmy cyrkonie są powszechnie stosowane jako ozdoby w jubilerstwie, posiadają one oczywiście także inne zastosowania. Przykładowo, wykorzystuje się je w stomatologii (jako tymczasowe wypełnienie zębów u dzieci), do określania pH w wysokich temperaturach lub też przemyśle. W przeszłości, przez posiadane właściwości wykorzystywane były także przez Rosjan w ich misjach kosmicznych. W przypadku, gdy interesuje nas przepiękna biżuteria z cyrkoniami, kupić ją można na przykład za pomocą internetu.