Malarstwo komputerowe – jak je opanować?

Co powinno się wiedzieć o Photoshop digital painting?

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od końca XX w. starają się dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Zdolność malowania tradycyjnymi technikami teraz nie jest już jedynym warunkiem, aby zdobyć zatrudnienie w branży filmowej czy gamingowej, dlatego że te gałęzie rozrywki w procesie projektowania świata przedstawionego czy postaci wykorzystują przeważnie profesjonalne oprogramowanie. Mając tego świadomość wiele początkujących artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem błyskawicznie sięga po najpopularniejsze programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Malarstwo komputerowe – bezgraniczna wolność dla twórców

Istnieje dużo programów wykorzystanych współcześnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop, który mimo iż służył przede wszystkim jako oprogramowaniem do retuszu zdjęć, błyskawicznie stał się podstawowym softwarem game developerów oraz ilustratorów. Za sprawą sukcesu Photoshopa powstały inne pokrewne programy, jak przykładowo Krita, ArtRage czy Corel Painter, w których dzięki zastosowaniu różnorodnych cyfrowych pędzli można stworzyć prace przywodzące na myśl malunki wykonane farbami akwarelowymi, temperą bądź farbami akrylowymi. Digital painting daje artystom większą wolność – twórca ma możliwość cofnięcia nietrafionych ruchów pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie wyczerpują!

Kurs Photoshop online – nie tylko nauka podstawowych funkcji oprogramowania

Na ogół nauka malarstwa cyfrowego toczy się podobnie jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Rzecz jasna pierwsze próby warto podjąć na własną rękę, aczkolwiek by właściwie rozwinąć swój warsztat, a przy tym poznać wszystkie opcje oprogramowania i najważniejsze metody używania pędzli, najlepiej wykupić kurs przygotowany przez kompetentnego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje zajęcia z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do różnych kursów Adobe Photoshop przez internet. Spektrum technik jakie analizują takie kursy jest szerokie i nie uczą one wyłącznie najważniejszych funkcji programu. Ważne jest jednak, żeby decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z autorem kursu.

Nasze dane kontaktowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]