Dla kogo skitury? O terenowej jeździe na nartach

Skitury - więcej o ofercie na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Większość osób podróżujących w góry zimą, jedzie tam na ogół wyłącznie po to, żeby spędzać dni na szaleństwie na nartach bądź na desce snowboardowej. Niemniej jednak nie jest to jedyna forma wypoczynku, którą w zimowe dni można uprawiać w górach. Osoby, które pragną sprawdzić, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinny chociaż raz w życiu zapisać się na skitury czy też wyprawy na rakietach.

Skitury – wyprawa po górach na nartach

Turystyka narciarska przeżywa obecnie swój boom. Coraz więcej turystów nie oczekuje już sztampowego odpoczynku w górskim domku i sporadycznego zjazdu z przepełnionych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry bliżej, postanawiają doznawać ich piękna w trakcie stosunkowo trudnych, jednak przynoszących mnóstwo satysfakcji wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednakże przeznaczona tylko dla obeznanych w górach narciarzy, którzy poznali dobrze technikę jazdy i którzy potrafią również używać raków oraz czekanu. Dlaczego? Poruszanie się daleko od przygotowanych dla turystów szlaków, jest po prostu daleko trudniejsze. Wymaga również posiadania lekkich butów i nart.

Chcesz wiedzieć, czy dasz sobie radę na skiturach? Poradź się organizatora!

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. W Europie najpopularniejszymi destynacjami wśród miłośników skitur są z pewnością włoskie Alpy i Pirin oraz Riła w Bułgarii, gdzie doskonale poradzą sobie także średnio zaawansowani skiturowcy. Polscy turyści nie są jednakże ograniczeni wyłącznie do wypadów organizowanych na terenie Europy – na nartach można przejść przez pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie są perfekcyjne warunki do wypraw tego rodzaju. W czasie takiej skitury najważniejszą atrakcją jest możliwość zdobycia wierzchołka Jabal Toubkal położonego na wysokości przeszło 4 tyś. m n.p.m. Osoby zastanawiające się nad uczestnictwem w tego typu eskapadzie w górach, które nie wiedzą, czy jakaś wyprawa okaże się właściwa do zdobytego przez nie doświadczenia, mogą szukać w tym obszarze pomocy organizatorów skitur i ich instruktorów.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]