Herbata, niezwykła architektura i długie pociągi – podróż na Sri Lankę

Tu uzyskasz szczegółowe wiadomości w temacie Sri Lanki

Pomimo że nad Bałtykiem i w rodzimych górach jest mnóstwo pięknych punktów, w których można w w aktywny sposób spędzić urlop, często chcemy choć raz wyjechać w jakieś egzotyczne kraje i wynieść tradycyjny odpoczynek na całkowicie inny poziom. Wyśmienitym pomysłem jest podróż do Azji, dlatego że tamtejsze zwyczaje i kultura są całkowicie inne od polskich, więc turyście z Polski przyniosą mnóstwo jedynych w swoim rodzaju wrażeń. Taką otwierająca oczy eskapadą zapewne będzie wyjazd do “olśniewającego kraju” czyli na Sri Lankę, bowiem to właśnie znaczy ta nazwa w sanskrycie.

Aktywne zwiedzanie lub wypoczynek na plaży – atrakcje Sri Lanki

Sri Lanka to stosunkowo nieduże państwo zlokalizowane na Cejlonie oraz pobliskich drobniejszych wysepkach, zatem zrozumiałe, że gros europejczyków za podstawową atrakcję uważa jej malownicze plaże, a także możliwość zobaczenia jednej z najwspanialszych raf koralowych na świecie. Cejlon słynny jest również z rozległych pól herbaty, której uprawa jest główną gałęzią gospodarki tej wyspy. Jednakże jest to też państwo, które w swoim zasłoniętym dżunglą centrum chowa mnóstwo atrakcji krajobrazowych i historycznych, co nie powinno wzbudzać zaskoczenia, dlatego że historia tego kraju sięga ponad 3 tys. lat.

Co zatem trzeba zobaczyć na Sri Lance? Podróżujący na tę wyspę powinni z całą pewnością zobaczyć Szczyt Adama będący celem pielgrzymek wielu religii, zwiedzić królewski ogród botaniczny, zwiedzić buddyjskie świątynie, w tym jedną z najbardziej znanych – świątynię Świętego Zęba Buddy i, oczywiście, zajrzeć do ośrodka dla osieroconych słoni lub zobaczyć je w naturalnym środowisku w Parku Narodowym Yala, który słynie również ze swoich krokodyli, guźców i niedźwiadków wargaczy. Nie można także spędzić wczasów na Sri Lance i nie dowiedzieć się jak uprawiana jest herbata i nie wypić choć raz najbardziej aromatycznego Earl Grey’a w swoim życiu. Obowiązkowo trzeba również przejechać się charakterystycznym miejscowym pociągiem.

Jak zaaranżować podróż na Sri Lankę?

Na Cejlon można wyjechać w sporej grupie turystów z tradycyjnym biurem podróży, jakkolwiek najatrakcyjniejszy urlop na Sri Lance to te, które zostały zaaranżowane w oparciu o nasze osobiste zainteresowania. Taki urlop szyty „na miarę” planuje krakowskie biuro Relaksmisja, które sięgając do swojego doświadczenia dostroi plan urlopu do oczekiwań dowolnej osoby.

Nasze dane kontaktowe:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]