Graficzny projekt gazety korporacyjnej

Potrzebujesz dowiedzieć się, kto przygotowuje biuletyn firmowy? Koniecznie kliknij tu.

Korporacyjny biuletyn to znakomita forma motywowania ekipy, ale także działanie marketingowe. Zastanówmy się więc, jakie treści warto zamieścić w takim biuletynie i czy warto zdecydować się na ten rodzaj komunikacji.

Projekt gazety – w zakładach produkcyjnych i przedsiębiorstwach

Gazeta korporacyjna może spełniać rozmaite role. Najważniejszą jest komunikacja wewnętrzna – pisanie o sukcesach, pochwalenie się ponadprzeciętnymi osiągami, rozmowy z najlepszymi członkami personelu. Takie gazetki mają istotne znaczenie dla działania całego przedsiębiorstwa, bowiem świetnie dopingują ekipę. To powoduje, że pracownicy są bardziej skorzy do współpracy między sobą, czują się dumni ze swojego miejsca pracy, a ich zwykłe zadania dają im więcej satysfakcji. Badania dowodzą, że korporacyjny biuletyn sprawia, że pracownicy utożsamiają się z wytwarzanymi artykułami, poprawie ulega też atmosfera w firmie. Dużą zaletą jest także ulepszanie kanałów przepływu informacji pomiędzy pionami, które bywają częstym powodem sporów w wielu korporacjach. Gazeta korporacyjna gwarantuje również stuprocentową przejrzystość działań korporacji.

Projekt gazety – spełniaj cele promocyjne

Oczywiście gazeta korporacyjna to również niezastąpiona forma reklamy. Broszura może dotrzeć do adresatów takich jak: usługobiorcy, firmy konkurencyjne, organizacje polityczne, potencjalni pracownicy. Gazeta firmowa w ten sposób reklamuje działania naszej korporacji, podnosi zyski, a także wspiera działania z zakresu public relations. Myśląc o wydawaniu firmowego biuletynu powinniśmy najpierw zebrać pracowników do redagowania treści i zaplanować szatę graficzną. Najlepiej posiłkować się usługami specjalistów (np. studiów graficznych), którzy wymyślą projekt gazety, zaplanują wygląd gazetki i zajmą się drukiem. Z ich pomocą firmowy biuletyn z pewnością wypełni swoją misję.

Nasze dane kontaktowe:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]