W kilku zdaniach o optymalizacji stron internetowych

Stworzenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Istotne jest, aby była ona chętnie odwiedzana przez internautów. Ale co można zrobić, by nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

Na czym polega optymalizacja strony internetowej?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Właściwie wykonana optymalizacja wpłynie na lepsze indeksowanie strony przez roboty sieciowe, co sprawi, że będzie ona wyżej w rezultatach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Jakie elementy podlegają optymalizacji strony internetowej?

Właściwie wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także zamieszczone na niej artykuły i obrazy. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: szybkości wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, jeśli na stronie znajdują się słowa, na które strona jest pozycjonowana, nieprawidłowym jednak jest ich nadużywanie. Dokonując optymalizacji grafiki musimy zwrócić uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na typ użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy słowa kluczowe i linki zamieszczone na stronie.
Staranna optymalizacja strony internetowej ułatwia osiągnięcie lepszych wyników wyszukiwania i sprawia, że serwis staje się bardziej popularny. Optymalizując stronę nie należy zapominać o tym, że ma być ona przyjazna dla użytkowników.