Wideopromocja biznesu – wykorzystaj filmowanie z powietrza

Kadry z lotu ptaka są bez wątpienia ozdobą każdej produkcji filmowej. Bez względu na to, czy rejestrowane są tereny nad rzekami albo jeziorami, siatka ulic miast czy też terytoria leśne, z powietrza wyglądają zwykle znacznie bardziej efektownie niż z poziomu gruntu. Nie może dlatego dziwić, że filmowanie z powietrza jest często wykorzystywane przez operatorów rozmaitych produkcji – zarówno tych komercyjnych, jak i artystycznych. Do niedawna ich nagranie było niezwykle problematyczne i drogie – wiązało się z skorzystaniem z odpowiedniego sprzętu oraz nieodzownością wypożyczenia śmigłowca bądź samolotu. Obecnie jednakże filmowanie z powietrza jest dużo mniej kosztowne i dość proste pod względem logistycznym – używa się w tym celu drona. O czym pamiętać poszukując profesjonalisty, który wykona dla nas takie filmy? Kiedy należy zdecydować się na takie filmy?

Filmowanie z powietrza w spotach dla urzędów i firm

Filmowanie z powietrza to metoda, którą pomyślnie można użyć w rozmaitych projektach marketingowych. Świetnie spełnia swoje zadanie w filmach promocyjnych. Nieistotne jest to, czy idzie o kilkunastominutowe, dłuższe produkcje, czy może kilkuminutowe filmy. Zdjęcia z lotu ptaka mogą być uzupełnieniem klipu albo też stanowić jego większą część (a w licznych sytuacjach wręcz jego całość). Filmy z tego typu ujęciami są odpowiednie do reklamy najróżniejszych sektorów biznesu – zarówno niedużych inicjatyw, jak i dużych przedsięwzięć. Doskonale zdają egzamin też w reklamowaniu działań urzędów miejskich (szczególnie, jeśli idzie o produkcje kierowane do turystów oraz dotyczące rozwoju infrastruktury) czy organizacji zajmujących się ochroną środowiska. Filmowanie z powietrza to także świetny sposób na to, żeby przedstawić skalę i stopień zaawansowania różnorodnych inwestycji – m.in. drogowych, budowlanych bądź przemysłowych.

Do filmowania z powietrza szukaj profesjonalnego operatora z certyfikatem

To, jak będą prezentować się produkcje z zdjęciami z drona jest zależne w dużej mierze od zdolności operatora urządzenia. Dużo odnośnie jego kwalifikacji, a także klasy drona i używanej w nim kamery, powiedzą nam spoty, które dana osoba do chwili obecnej przygotowała – najczęściej możemy zobaczyć je online. Kierujący sprzętem rejestrującym powinien dysponować też certyfikatem UAVO, poświadczający jego umiejętności i pozwalającym na legalne prowadzenie lotów komercyjnych BVLOS (czyli poza zasięgiem wzroku) i VLOS (czyli w zasięgu wzroku).