nauka malowania akwarelami

Chcesz nauczyć się malowania akwarelami? Zapisz się na kurs

Malowanie farbami akwarelowymi jest jednym z twórczych sposobów wyrażania siebie i nie ma potrzeby stawać się w tym ekspertem, by czerpać z tego radość na co dzień. Dla wielu jest to wszak jedynie droga do odprężenia się po wyczerpującym dniu w pracy bądź hobby i nie dążą oni do osiągnięcia w tej sferze doskonałości. Lecz jeżeli chcesz malować coraz lepiej, polecamy zapisać się na kurs malowania akwarelami.

Kurs malowania akwarelami – nie tylko dla twórców-amatorów

Akwarele to mimo wszystko nie jest proste medium. Efekt końcowy sprawia wrażenie bardzo niepozornego i nieskomplikowanego do stworzenia, jednak jest wynikiem wielu czynników, o których artysta-amator zazwyczaj niewiele wie. Dużą rolę w samym procesie malowania ma dodatkowo przypadek – akwarele to medium, nad którym trudno jest zapanować i nawet osoby od lat doświadczone w tej technice przenigdy nie są pewne tego, że praca zawsze wyjdzie tak, jak planowały. Nauka malowania akwarelami to doskonałe miejsce, aby rozpocząć swoja przygodę z tą techniką malarstwa oraz zdobyć potrzebną podstawową wiedzę niezbędną do odkrycia w sobie pasji do akwareli. Wszyscy są tu mile witani, obojętnie, czy podjęli już wcześniej próby z akwarelami, czy to ich pierwsza styczność z tym typem farb. Instruktorzy kursu podczas pierwszych godzin dokładnie wyjaśniają specyfikę akwareli, różnorodność technik ich stosowania, a także typy papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na końcowy efekt dzieła.

Czy warto zapisać się na kurs akwareli?

W dobie ogólnodostępnego internetu nie ma problemu, żeby odnaleźć i obejrzeć tutoriale, które pokazują jak malować farbami akwarelowymi. Jednakże raczej nie będzie to jednoznaczne z udziałem w kursie akwareli pod okiem kompetentnego dydaktyka ze szkoły rysunku i malarstwa. W wartościowej nauce umiejętności artystycznych konieczne są wskazówki, które kursanci dostają od dydaktyków w trakcie tworzenia prac. Te korekty umożliwiają w szybszym tempie nabywać warsztat, a kursant nie musi głowić się nad tym, gdzie dopuścił się błędu, który przyczynił się do tego, że jakiś efekt nie dał rezultatów jakich zakładał. Co więcej nauka w grupie innych ludzi o wspólnych zainteresowaniach wytwarza życzliwą aurę wsparcia, które jest niesłychanie potrzebne w stymulacji do ciągłego doskonalenia warsztatu. Uczestnictwo w konstruktywnej analizie ilustracji pozostałych kursantów, pomaga z kolei we krytycznej ocenie własnych prac już ukończeniu kursu.

Nasze dane kontaktowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]