Wypoczynek na łonie natury – rafting Dunajcem

Wypoczynek na rzekach kojarzymy przede wszystkim ze spływami kajakowymi. To rozrywka i sposób podróżowania, który jest w naszym kraju popularny od ponad 100 lat i nadal znajduje nowych miłośników. W ostatnim czasie doczekał się jednakże poważnej konkurencji. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach pontonami po rzece o porywistym, górskim charakterze. Daje on dużo większych wrażeń od pływania kajakiem, a jednocześnie pozwala obcować z dziką przyrodą i podziwiać krajobrazy nieosiągalne dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Rafting na Dunajcu – dla kogo?

Turyści wybierający rafting na Dunajcu nie muszą posiadać specjalnych kwalifikacji – organizatorzy takich spływów dostosowują stopień trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie jednak umiejętność pływania i obsługi wioseł, uzyskana na przykład w kajaku albo kanadyjce. Nie zapominajmy przy tym, że spływ po Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych eskapad. Aby sprawnie poradzić sobie z bystrym nurtem i przeszkodami czekającymi na szlaku, uczestnicy muszą być co najmniej w dobrej kondycji i powinni cenić sobie aktywne, także nieco ekstremalne metody wypoczynku.

Rafting po Dunajcu – co zobaczymy?

Znoje samej przeprawy rekompensują jednak wspaniałe widoki. Rafting po Dunajcu to idealna okazja do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać niesamowite krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem tej rzeki przynależą bowiem do najbardziej atrakcyjnych krajobrazowo regionów naszego kraju, a nawet Europy. Spływ pontonowy Dunajcem to także znakomita alternatywa dla miłośników mocnych wrażeń, gdyż trasa obfitująca w liczne przeszkody i meandry podaruje wiele niezapomnianych emocji.