Kantor wymiany walut online – jak to działa?

Koniec jałowych poszukiwań! Kantor wymiany walut znajdziesz na https://bit.ly/3ao3B6s.

Jeszcze kilka lat temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w pobliskim banku albo w kantorze – te ostatnie w dalszym ciągu funkcjonują w galeriach handlowych oraz przy sklepach wielkopowierzchniowych! Jednakże w błyskawicznie zmieniającej się rzeczywistości, konsumenci zapragnęli wymieniać obcą walutę bez przymusu wychodzenia z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, w następstwie tego też pojawiły się kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Jakie usługi oferuje kantor online poza przewalutowaniem?

Operacja w kantorze online jest tak samo prosta jak kupno obcej waluty w tradycyjnym kantorze. Nabywca wchodzi do serwisu przez zarejestrowany przez siebie profil, a potem wpłaca do swojego panelu kapitał, który pragnie przewalutować. Atutem kantorów wymiany walut online jest w szczególności to, iż wymianę można zlecać w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut odbywa się już w porze działania kantoru po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o informacje pozyskiwane z Forex co kilka sekund, a nie – jak to jest w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, na ogół z poprzedniej doby. Kolejnym i niezmiernie ważnym walorem kantorów online są niższe spready aniżeli te narzucone przez banki i kantory tradycyjne. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (w zależności od indywidualnej marży) może prowadzić do zapłacenia spreadu na poziomie nawet 3-5%, natomiast w kantorze online spready przeważnie nie wychodzą poza 2%. Kantory internetowe oferują też kilka dodatkowych usług lubianych przez użytkowników, m.in. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej, w której nabywca zleca przewalutowanie po wyznaczonym przez niego kursie (wymiana jest wykonywana dopiero wtedy, gdy ustalony przez klienta kurs będzie taki sam jak ten na rynku) bądź w uzgodnionym przez nabywcę terminie.

Doceniasz autonomię w zarządzaniu pieniędzmi? Kantor online jest dla Ciebie

Kantory online to opcja dla wszystkich doceniających komfort oraz ogromną niezależność w zarządzaniu swoimi funduszami. Wykorzystują je także kredytobiorcy spłacający zobowiązania wzięte w walucie obcej i osoby uczące się lub zatrudnione za granicą. Jednakże zanim postanowimy powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto zbadać jego renomę oraz poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez przeszukanie strony Komisji Nadzoru Finansowego, czy jest on wpisany do rejestru Komisji jako instytucja płatnicza.

Nasze dane kontaktowe:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]