Kredyt gotówkowy – jak uniknąć problemów?

Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najczęściej wybieranych usług bankowych. Nie znajdziemy w tym rzecz jasna nic zaskakującego, gdyż możemy uzyskać tak nawet nieduże sumy – w wielu bankach minimalna stawka kredytu gotówkowego to pięćset złotych. Może on również stać się formą sfinansowania poważniejszych zakupów, bowiem zwykle jego największa suma to nawet 100 000 PLN, jednak klienci o najwyższych zarobkach – na przykład lekarze – mogą pożyczyć aż 500 000 złotych. Ceny kredytu gotówkowego są zależne w szczególności od możliwości finansowych kredytowej wnioskodawcy i wynoszą od ośmiu do nawet szesnastu procent. Co poza tym warto na jego temat wiedzieć?

Cechy kredytu gotówkowego

Jak możemy wywnioskować ze spotów reklamowych, kredyty gotówkowe są dostępne dla różnych klientów. Wniosek, który przedkładamy jest bezzwłocznie analizowany, dzięki czemu pieniądze trafiają do nas maksymalnie po tygodniu, zaś dzięki niewielkim wymaganiom, mogą ubiegać się o niego także osoby z niedużymi dochodami. To niestety nie znaczy, że kredyt gotówkowy zostanie przyznany wszystkim, bo podobnie jak przy każdym rodzaju kredytu, bank sprawdzi zdolność kredytową. Środki zdobyte korzystając z kredytu gotówkowego możemy wydać na dowolny cel – tak na zakup sprzętu AGD, jak i pojazdu czy pokrycie kosztów wymarzonego urlopu.

Kredyt gotówkowy – nie bierz bez doradcy

Rozważając wzięcie kredytu gotówkowego, powinniśmy wiedzieć, iż nietrudno wówczas o błędy, których efektem są zazwyczaj poważne finansowe problemy. Z tego powodu skorzystanie z konkretnej oferty musimy starannie przemyśleć, zwracając uwagę zarówno na odsetki, jak i inne wydatki – na przykład prowizję czy ubezpieczenie. Najlepszym rozwiązaniem z pewnością będą zatem porady doświadczonego doradcy kredytowego, który dobierze kredyt właściwy dla naszych możliwości, abyśmy byli w stanie spłacić go bez poważnych komplikacji.