Mass collect i możliwości jakie daje

Chcesz wiedzieć jak działa mass collect? Kliknij tutaj.

Mass collect jest usługą, która opiera się na identyfikacji masowych płatności. Przedstawiamy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób ułatwia organizację małym i dużym firmom.

Mass collect – korzyści z przydzielenia kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków

Działanie mass collect jest de facto niesłychanie proste. Polega na przydzieleniu każdemu kontrahentowi niepowtarzalnego numeru rachunku, który jest równocześnie jego ID. Takie podejście jest użyteczne wszędzie tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest spora ilość klientów, a więc na przykład w firmach telekomunikacyjnych, na uczelniach wyższych czy wszelkich branżach, gdzie prowadzi się systemy abonenckie (m.in. w obiektach sportowych). Należności wpływające w usłudze mass collect trafiają na konkretny rachunek firmowy, jednakże wcześniejsze przydzielenie klientom niepowtarzalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaki sposób wybrali oni do dokonania przelewu (przelew pocztowy, przelew z karty bądź tradycyjny przelew). Zastosowanie mass collect wiąże się również z mniej czasochłonnym księgowaniem należności niż w przypadku księgowania ręcznego, a równocześnie wyeliminowaniem ewentualnych omyłek, jakie mogą zdarzyć się w trakcie tej czynności.

Łatwiejsze monitorowanie przychodzących opłat – atuty mass collect

Choć mass collect nie jest w tej chwili dostępne we wszystkich bankach (mają ją między innymi kilka banków spółdzielczych i mBank) wypada przeanalizować możliwość jego wykorzystania w firmie, także takiej, która co miesiąc obsługuje około setki faktur. Wdrożenie mass collect łączy się bowiem z kilkoma korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja powiązania z platformą finansowo–księgową (a tym samym kontrolowanie na bieżąco spływu opłat) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość połączenia z systemem mass collect banku, ale posiada również funkcję wysyłania przypomnień o zbliżających się terminach płatności oraz windykacji, co po kilku miesiącach skutecznie podnosi terminowość u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]