Balustrady ze stali nierdzewnej – cechy i zastosowanie

Stal jest jednym z najbardziej uniwersalnych stopów, a to w głównej mierze dzięki jej cechom. Odpowiedni dobór komponentów stopu sprawia, iż wykonane z niej elementy wyposażenia są odporne na rdzę, dzięki czemu można ich używać tam, gdzie mają kontakt z substancjami o kwaśnym odczynie, a także przy złych warunkach zewnętrznych. W połączeniu z jej eleganckim wyglądem czyni to ze stali nierdzewnej znakomity materiał do wytwarzania elementów wyposażenia wnętrz i różnego typu poręczy i balustrad.

Balustrady ze stali nierdzewnej – odporne na korozję

Balustrady ze stali nierdzewnej zyskały dużą popularność – zauważamy je zarówno w budynkach użyteczności publicznej, jak i na prywatnych posesjach. Cechy tego materiału okazują się wyjątkowo ważne jeśli idzie o balustrady zewnętrzne. Nie korodują one nawet w nadzwyczaj zawilgotniałym środowisku, tym samym nie potrzebują intensywnej konserwacji i na długo zachowują swój ładny wygląd. To dlatego doskonale współgrają z nowoczesną architekturą. Znakomicie pasują do przeszkleń, dekoracyjnego betonu oraz drewnianych fasad.

Poręcze ze stali nierdzewnej – do saun i basenów

Stal nierdzewna to świetny materiał do wytwarzania poręczy wykorzystywanych we wnętrzach nieruchomości – szczególnie tych urządzonych na minimalistyczną, nowoczesną modłę. Ci, którzy wybiorą poręcze ze stali nierdzewnej będą chwalić sobie też łatwość ich pielęgnacji oraz szybkie czyszczenie bez potrzeby zastosowania specjalistycznych preparatów. Wytrzymałość na rdzę sprawia dodatkowo, iż z takiej stali można produkować wytrzymałe i stylowe drabinki do basenów lub poręcze do saun oraz łazienek dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.