Biuro rachunkowe – czym się zajmuje?

Zajrzyj na http://brabis.pl, żeby dowiedzieć się więcej o ofercie biura rachunkowego Katowice.

Dopilnowanie księgowości w niewielkich firmach okazuje się zazwyczaj powodem niemałych problemów. Mikroprzedsiębiorstwa zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, żeby zatrudnić specjalistęksięgowego na stałe, a ich szefowie nie zawsze są gotowi sumiennie zarządzać budżetem. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż mogłoby się to wydawać – wystarczy tylko zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Co jednak dzięki temu zyskamy? Jak otrzymać pewność tego, że poziom usług okaże się satysfakcjonujący?

Biuro rachunkowe – powierz budżet przedsiębiorstwa ekspertom ds. finansów

Na współpracę z biurem rachunkowym warto zdecydować się przede wszystkim ze względu na dobro finansów. Kiedy zostawimy budżet przedsiębiorstwa profesjonalistom, otrzymamy gwarancję, iż rezultatem możliwych kontroli wykonywanych przez fiskusa nie będzie nałożenie grzywny. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to też oszczędność pieniędzy i czasu – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość samodzielnie, ani zatrudniać specjalisty na stałe. Należy także napomknąć o komforcie, jaki daje taka współpraca. Dziś nie trzeba już regularnie jechać osobiście do biura rachunkowego, gdyż dużo kwestii można uzgodnić z księgowym za pośrednictwem e-maila.

O czym nie zapominać przy wyborze biura rachunkowego?

Poszukując biura rachunkowego nie rekomendujemy sugerować się wyłącznie jego cenami – podejrzanie niskie ceny obsługi z reguły zwiastują jej niedostateczną jakość. Przy wyborze biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego pracownicy zdobyli właściwe uprawnienia, przykładowo certyfikat księgowego wydawany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej) albo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, takie jak przygotowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń osób zatrudnionych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Nasze dane kontaktowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]