Coach kariery pomoże Ci odkryć najlepszą drogę rozwoju

Tutaj uzyskasz pomoc coacha psychologa.

Sektor zatrudnienia w XXI wieku wymusza regularne dopasowywanie się do jego bieżących warunków, a przy tym jest niesłychanie konkurencyjny. W następstwie tego tak istotny jest nie tylko rozwój zawodowy pojedynczego pracownikafirmy, ale także efektywna organizacja pracy wieloosobowych zespołów osób zatrudnionych. W takich działaniach warto wspomóc się doświadczeniem profesjonalnego coacha.

Sesje z coachem psychologiem – rozwiń nowe kwalifikacje zawodowe

Doświadczony coach biznesu pomaga poszerzyć zakres umiejętności danej osoby, otwiera ją na nadchodzące wyzwania zawodowe oraz zachodzące zmiany. Dzięki temu może ona dużo szybciej nabywać nowe kwalifikacje, co owocuje lepszymi efektami w pracy, ale też otwiera szersze perspektywy kariery. Coach skupia się na zamiarach i aspiracjach klienta, dlatego sesje coachingowe każdorazowo są spersonalizowane, zorientowane na zrealizowanie określonych zadań. Kto zazwyczaj decyduje się na sesje coachingowe? To w głównej mierze dyrektorzy czy właściciele firm, którzy chcą rozwijać własne umiejętności w dziedzinie zarządzania i planowania pracy.

Współpraca z coachem biznesu – pierwsza rozmowa i poznanie celów klienta

Podłożem dającej pożądane wyniki pracy z doradcą zawodowym, jest wnikliwe poznanie klienta. Z tej przyczyny pierwsza sesja z coachem skupia się na dokładnym określeniu oczekiwań oraz aspiracji klienta, poznanie jego sytuacji zawodowej, kwalifikacji, najważniejszych sukcesów oraz niepowodzeń zawodowych. Pozwala to określić, czy najodpowiedniejszą strategią rozwoju będzie doradztwo czy coaching oraz wstępnie uzgodnić częstotliwość i ilość sesji potrzebnych do osiągnięcia zakładanych wyników. Wstępna rozmowa nie musi przebiegać z doradcą zawodowym twarzą w twarz – można nawiązać kontakt przez telefon czy też internet. Po ukończeniu określonej liczby sesji coach przygotowuje podsumowanie. Wyszczególnia w nim, czy osiągnięte zostały poszczególne postanowienia, jak również czy konieczna jest dalsza praca.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]