Coaching kariery – nie tylko dla osób rozpoczynających drogę zawodową

Szukasz szczegółowych informacji o aktualnej ofercie coachingu kariery? Dobrze trafiłeś! Skieruj się na janklusak.pl/oferta/zarzadzanie-kariera/

Doradztwo zawodowe pozwala odkryć swoje mocne strony oraz zagospodarować ukryty potencjał. Czy opłaca się rozwijać swoje umiejętności zawodowe? Komu pomoże coaching kariery?

Coaching kariery – fachowe przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej

Coaching kariery zrealizowany z profesjonalnym doradcą zawodowym pomaga nie tylko tym, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy, ale także doświadczonym pracownikom, którzy chcą obronną ręką przebrnąć przez przekształcenia w firmie, przygotować się do zmiany pracy lub czują strach przed zmianami na rynku. Doświadczony coach kariery asystuje na kliku płaszczyznach – pokazuje jak przygotować się do rozmowy o pracę, aby z sukcesem przejść proces rekrutacji oraz jak kształtować tzw. umiejętności „miękkie” i inne kompetencje, które przydają się w pracy. Doradca zawodowy zajmuje się także pomocą w odpowiednim przygotowaniu dokumentów, na przykład CV, listu motywacyjnego bądź portfolio osiągnięć, tak, aby wzbudziły zainteresowanie u ewentualnych pracodawców, a zatem podniosły szansę na to, że kandydat będzie zaproszony na rozmowę. Nie bez znaczenia jest też szkolenie z autoprezentacji – to jeden z najważniejszych przymiotów, który wysoko oceniają specjaliści działów HR.

Coaching kariery – komu się przysłuży?

Pragniesz sterować swoją karierą zawodową tak, aby wreszcie osiągnąć sukces na rynku pracy? A może planujesz zmienić branżę, ale nie wiesz, jaka praca da Ci wysokie dochody i równocześnie satysfakcję? Coaching kariery sprawi, iż zidentyfikujesz swoje słabe oraz silne strony, zaczniesz korzystać skryty w Tobie potencjał i osiągać sukcesy zawodowe. Kompetentny coach kariery wspomoże też kierowników wyższego szczebla tudzież innych wysoko kwalifikowanych pracowników, którzy poszukują fachowych konsultacji. Zanim dojdzie do pierwszego spotkania dochodzi do określenia potrzeb doradczych – na tym etapie zostaje ustalone, czego oczekuje uczestnik, wsparcia w jakim zakresie potrzebuje i jaka liczba konsultacji z coachem kariery pozwoli uzyskać przewidziany cel.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]