Implanty zębów – co należy o nich wiedzieć?

Kiedyś osoby, które z różnych przyczyn straciły zęby, skazane były na to, żeby używać protez. Nie jest to niestety dobre rozwiązanie, gdyż protezy potrzebują czasochłonnej pielęgnacji, a ich noszenie nie jest zbyt wygodne. Z tego powodu tak sporym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które okazują się dużo wygodniejsze, lecz również mają sporo innych zalet. Implantologia bowiem umożliwia osiągniecie trwałych rezultatów, ograniczając do zera ryzyko poluzowania implantu. Warto zatem napisać kilka zdań na temat tego, jak przebiega zabieg wykonania implantów zębów, które typy są wykorzystywane przez dentystów implantologów oraz jak znaleźć specjalistę, który wszczepi dla nas implanty zębowe.

Na jakich zasadach polega implantologia?

Współcześnie implantologia wykorzystuje dwa rodzaje implantów – najpopularniejsze o wielkości 10 mm oraz nieco mniejsze, a więc 6 milimetrów. Implant zrobiony z odpowiedniego stopu tytanu jest umieszczany w dziąśle pacjenta, a organizm pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia natomiast pozwala na znaczące skrócenie okresu gojenia – chory nie odczuwa jakichkolwiek bólów już po dziewięćdziesięciu dniach. Do tego czasu powinien wykorzystywać zimne kompresy, zaś od razu po operacji – wystrzegać się napojów wyskokowych, bardzo ciepłych dań i palenia papierosów. Ważne będzie również wykorzystywanie odpowiednich płukanek, które likwidują opuchliznę oraz dyskomfort.

Efektywna oraz bezpieczna implantologia

Implantologia ma ogromny wpływ na wygodę codziennego funkcjonowania chorych – z tego względu bardzo ważne okazuje się to, by wybrać właściwego lekarza. Jak więc uniknąć niemiłych pomyłek oraz trudności ze zdrowiem? Najlepiej postąpimy powierzając wszczepienie implantów zębów stomatologowi z dużym doświadczeniem oraz pozytywnymi opiniami dotychczasowych pacjentów. Jak je wyszukać? W szczególności w sieci. Po wpisaniu w Google nazwiska lekarza na pewno trafimy na ważne wskazówki.