Jak pracuje implantolog? O zakładaniu implantów zębów

Najlepszym sposobem na pozbycie się ubytków w uzębieniu są implanty zębów. Sprawdzą się zarówno w przypadku braku pojedynczych zębów, jak i ogólnego bezzębia. Ich głównymi atutami są naturalny wygląd i względnie nieskomplikowania pielęgnacja – implant zębowy, a tak naprawdę jego ceramiczna korona, wygląda identycznie, jak prawdziwy ząb. Przed ich założeniem nie ma potrzeby szlifowania sąsiednich zębów, jest to zatem mniej dotkliwe dla pacjenta aniżeli założenie pełnej protezy czy mostu. Warto dowiedzieć się więcej o tym, jak przebiega ów proces i jakie kroki trzeba przed nim podjąć.

Implanty zębów – kolejne kroki terapii

proces założenia implantów stomatologicznych zaczyna się od podania pacjentowi anestetyku. Ponadto ważne jest również stosowne nastawienie i zapanowanie nad nerwami. W następnej kolejności dentysta dokonuje nacięcia dziąsła. To pozwala na odsłonięcie tkanki kostnej i przygotowanie w niej łoża dla implantu. W tym celu korzysta się z metod piezochirurgii oraz odpowiednio dobranych wierteł. To najtrudniejszy etap zabiegu – wymaga od chirurga stomatologicznego wyczucia i praktyki. Precyzja istotna jest też przy wszczepieniu implantu stomatologicznego w kość. Kiedy ten znajdzie się w planowanym miejscu, lekarz musi jedynie zszyć dziąsło pacjenta.

Implanty zębowe a obawa przed bólem

Proces wszczepienia implantu stomatologicznego budzi u części pacjentów strach przed możliwym przenikliwym bólem doświadczanym w czasie zabiegu i kilka dni po nim. Na szczęście lęk ten jest całkowicie bezpodstawny. Nowoczesna implantologia dysponuje niezwykle skutecznymi lekami przeciwbólowymi, zapewniającymi pacjentowi pełen komfort na fotelu stomatologicznym. Osoby wyjątkowo podatni na odczuwanie bólu mogą oprócz tego poprosić o płytkie znieczulenie ogólne całkowicie usuwającego problem stresu przed leczeniem stomatologicznym.