Kontenerowy wywóz śmieci – nie musisz robić tego sam

Przebudowa lub budowa domu, opróżnianie strychu albo piwnicy, prace w ogrodzie, odnowienie mieszkania – co łączy te, na pierwszy rzut oka kompletnie niepowiązane ze sobą zajęcia? W trakcie ich trwania wytwarzane są duże ilości odpadów, których nie powinniśmy wyrzucać do odpadów komunalnych. Zniszczone meble i sprzęty domowe, gruz budowlany oraz ziemia i odpady zielone muszą być dostarczone do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Co jednakże zrobić, jeśli nie możemy przetransportować ich samodzielnie? W takich sytuacjach najodpowiedniej uczynimy decydując się na kontenerowy wywóz śmieci.

Wywóz odpadów – na czym polega?

Wywóz śmieci w przystosowanych do tego kontenerach to usługa pozwalająca pominąć wywożenie odpadów do PSZOK-u. Zajmujące się nim przedsiębiorstwo usługowe użycza klientowi kontener o pojemności dopasowanej do prowadzonych prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może przez czas ustalony w umowie napełnić go śmieciami bez obaw o to, że poniesie konsekwencje przewidziane za ich niewłaściwe składowanie. W określonym w umowie terminie firma odbiera od klienta załadowany kontener na śmieci. To na niej spoczywa teraz obowiązek zatroszczenia się o legalną utylizację śmieci, co jest rozwiązaniem bezproblemowym i praktycznym.

Komu zalecamy kontenerowy wywóz śmieci?

Kontenerowy wywóz śmieci zamawiają różni klienci. Z ewidentnych przyczyn usługi tego typu największym zainteresowaniem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy zazwyczaj nie są w stanie zorganizować przewozu śmieci do PSZOK-u. Z uwagi na wygodę, wywóz odpadów jest też chętnie wybierany przez inne firmy. Wykorzystują je m.in. przedsiębiorstwa ogrodnicze, budowlane czy remontowe. Zimą to także najlepsza metoda na magazynowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z boisk, parkingów, dróg wewnętrznych czy trawników.