Lokal na chrzciny – jak go wybrać i inne porady dotyczące organizacji imprezy

Jeszcze nigdy nie widziałeś tak korzystnej oferty chrzcin w Krakowie!

Dla młodych rodziców chrzciny są pierwszym wielkim familijnym wydarzeniem, w którego centrum znajdzie się nowo narodzone dziecko, wobec tego dbają o to, żeby wszystko tego dnia było dopięte na ostatni guzik. Przygotowanie chrzcin może być jednakże wyzwaniem, szczególnie jeżeli na chrzcie ma pojawić się liczna grupa bliskich oraz przyjaciół. Niżej otrzymasz kilka wskazówek, które wesprą cię w tym procesie.

Planowanie chrztu – poproś gości o potwierdzenie swojego uczestnictwa

Niegdyś sakrament chrzcin odbywał się wkrótce po urodzeniu dziecka, czasami nawet w dniu połogu, z przyczyny wysokiej śmiertelności noworodków. Z upływem lat chrzciny przeistoczyły się w znaczące wydarzenie nie tylko dla najbliższej rodziny pociechy, dlatego też są urządzane na ogół 6-7 miesięcy po jego urodzinach. Umożliwia to skrupulatne przemyślenie kluczowych aspektów tej okoliczności, czyli wybór matki i ojca chrzestnych, jak również świątyni, w której będzie udzielony sakrament. Umawiając z parafią dzień chrztu trzeba wziąć pod uwagę, ile czasu będzie nieodzowne na zaproszenie gości, jak również organizację dla nich posiłków oraz noclegu, jeżeli będą podróżować do nas z daleka. W rozesłanych zaproszeniach należy dodać prośbę o konfirmację przez gości swojej obecności, co jest nieodzowne do ustalenia ile osób finalnie przyjdzie nam ugościć. Nie krępujmy się również wskazać, jakiego podarunku oczekujemy dla pociechy. Goście głównie skupiają się na zabawkach, jednak rodzicom bardziej pomogą praktyczne prezenty, jak chociażby kocyki dla dziecka, zestaw ubrań lub fotelik do auta.

Jak wybrać lokal na chrzciny?

Jeszcze dwadzieścia lat temu chrzciny organizowano przeważnie w mieszkaniu rodziny malucha, więc nie wszyscy uczestnicy ceremonii w świątyni bywali gośćmi odświętnej imprezy. Obecnie normą jest już wspólny obiad dla szerokiej grupy członków rodziny oraz dalszych i bliższych znajomych nowych rodziców. Analizując propozycje sal, gdzie można zorganizować przyjęcie z okazji chrztu, wybieraj te, które nie tylko użyczą pięknie przystrojone pomieszczenia, ale także współpracują z dostawcą cateringu, który przyszykuje menu pasujące do charakteru imprezy oraz który zapewni umiejętną obsługę zaproszonych. Jeśli sakrament odbędzie się latem, warto znaleźć salę na chrzciny z wejściem do ogrodu, w którym rodzina lub fotograf wykona śliczne zdjęcia, a najmłodsi goście imprezy zamiast dąsać się przy stoliku mogą bawić się pośród zieleni. Znaczący jest również taki dobór sali na przyjęcie z okazji chrztu, by przejazd z kościoła do miejsca obiadu był komfortowy, podobnie jak transport biesiadników do zarezerwowanego noclegu bądź domu.

Nasze dane kontaktowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]