Nie zagracaj sobie piwnicy! Zamów usługę wywozu mebli

Zajrzyj tutaj jeśli chcesz zlecić wywóz starych mebli Kraków.

Każdy z nas na pewno dobrze zna problem, jakie tworzą przedmiotów, których w tej chwili już nie potrzebujemy, a których nie chcemy wyrzucić z różnych przyczyn. By nie zagracały miejsca w mieszkaniu, zazwyczaj chowamy je na poddasze, do piwnicy czy też do komórki lokatorskiej. Rzecz jednak w tym, że po wielu miesiącach także w tych schowkach stają się tak ciasne, iż normalne korzystanie z nich okazuje się do zniesienia. Dopiero to skłania większość z nas do przystąpienia do skrupulatnego sprzątania, będącego przesłanką do tego, żeby uwolnić się od uzbieranych rzeczy. Takie duże porządki nierzadko planujemy również, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie bądź kupujemy zaniedbaną nieruchomość. Wypada więc mieć pojęcie, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak szybko wywieźć stare meble z mieszkania, poddasza oraz piwnicy.

Wywóz mebli – poznaj 3 zalecane rozwiązania

Śmieci takie jak zdemontowane panele ścienne lub podłogowe, połamane meble, części ram okien czy sprzęty elektroniczne nie powinny zostać wyrzucone do kontenera zarezerwowanego na śmieci zmieszane. Jeżeli chcemy się od nich uwolnić, możemy skorzystać z kilku rozwiązań. Pierwsze to przetransportowanie ich na własną rękę do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak posiadania odpowiednio przestronnego bagażnika samochodu bądź przyczepy. Drugie to poczekanie na okresową zbiórkę takich odpadów. Te mają miejsce przeważnie raz w miesiącu – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy zatem przymuszeni zagospodarować miejsce na przetrzymanie śmieci o sporej objętości. Najwygodniejsze jest trzecie wyjście – wynajęcie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odbierze dostarczające go przedsiębiorstwo. Zatroszczy się ono także o zgodną z prawem utylizację zebranych odpadów. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery częstokroć oferują też fachowe wsparcie przy sprzątaniu piwnicy, strychu lub całego domu.

Utylizacja starych mebli – ponowne przetworzenie materiału

Stare meble, jeśli zostaną przekazane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub przedsiębiorstwa zajmującego się utylizacją na co dzień, nie muszą zostać spalone lub trafić na wysypisko. Po rozmontowaniu ich na części podstawowe i podzieleniu ich według materiału, z którego są wytworzone, mogą być ponownie przetworzone i przyczynić się do stworzenia nowych sprzętów. Utylizacja mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w przeważnie się one składają, polega z reguły na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które potem wykorzystuje się do wyrobu kolejnych biurek, łóżek lub regałów.

Nasze dane kontaktowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]