Opróżnianie strychów – jak wywieźć dużą ilość odpadów?

Nie każdy śmieć może trafić do normalnego pojemnika na odpady komunalne. Przyczyny tych ograniczeń bywają różne – czasem śmieci są zwyczajnie za duże, czasem zabraniają tego obowiązujące w Polsce akty prawne. Co czynić z takimi kłopotliwymi śmieciami? Możemy przewieźć je do gminnego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, czyli PSZOKU-u. W każdej gminie powinien pracować co najmniej jeden PSZOK, jakkolwiek w największych miejscowościach czasem mamy możliwość wybierać spośród kilku punktów. Niestety to rozwiązanie przydatne jest wyłącznie dla tych, którzy dysponują własnym autem oraz sporą ilością niewykorzystanego czasu. Pozostali najlepiej uczynią, wybierając wypożyczenie kontenera na odpady.

Renowacje i sprzątanie strychów – czy trzeba wypożyczyć kontener na odpady?

Podczas różnego rodzaju robót generowane są nietypowe odpady. Z reguły są to remonty mieszkań oraz przebudowa domu – idzie zwłaszcza o spore wolumeny gruzu, ale też opakowań po materiałach budowlanych. Wypożyczenie kontenera będzie także dobrym rozwiązaniem, jeżeli urządzamy opróżnianie strychu – wówczas zbierzemy do niego wszystkie zalegające od wielu lat niedziałające urządzenia, niemodne meble i sprzęty. Prace budowlane czy porządkowanie strychów staną się znacznie łatwiejsze, jeśli z okna mieszkania do kontenera będzie prowadzić specjalny rękaw, który pozwoli bezpiecznie przetransportować odpady bez potrzeby częstego wchodzenia i schodzenia ze schodów.

Gdzie zamówić wywóz śmieci i sprzątanie strychów bądź piwnic?

Kontenerowy wywóz rozmaitych śmieci, ale także sprzątanie strychów, to usługi świadczone między innymi przez firmę DPR. W ich ramach zapewnia się klientowi kontener o pożądanej kubaturze, który ten w okresie wskazanym w umowie zapełnia zalegającymi meblami bądź odpadami remontowymi. Pojemnik jest potem wywożony z posesji, a jego zawartość przekazywana jest do miejsca, w którym będzie legalnie przetworzona zgodnie z obowiązującymi przepisami.