Organizacja komunii – wybierz lokal, w którym ugościsz wszystkich zaproszonych

Sala komunijna - zobacz korzystną ofertę.

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy tak samo wyczekiwanym wydarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Trudno się tym dziwić, bowiem to zwykle pierwsza naprawdę poważna impreza dla rodziny, na której dziecko wie, że cała uwaga skupiona jest wyłącznie na nim. Z tej przyczyny rodzice starają się, aby ten dzień utrwalił się na całe życie w jego wspomnieniach.

Zorganizować imprezę w domu czy wynająć lokal na komunię?

Jeszcze przed fazą wysyłki zaproszeń na komunię rodzice powinni wiedzieć czy przyjmą gości w swoim mieszkaniu czy niezbędne będzie zarezerwowanie lokalu. Przyjęcie gości w mieszkaniu jest najczęściej opcją wówczas, jeśli urządzamy uroczysty obiad tylko dla bardzo bliskiej kilkuosobowej grupy krewnych, aczkolwiek to już rzadkość. Obiady z okazji komunii przeistoczyły się w ostatnich dziesięcioleciach w huczne eventy rodzinne, na które sprasza się nawet do kilkudziesięciu gości, z tej przyczyny zazwyczaj organizowane są w restauracjach i domach weselnych. Jeśli planujemy zarezerwować najlepszą salę, zalecamy zacząć poszukiwania lokalu, jak tylko zostanie ogłoszony termin sakramentu. W sezonie komunijnym sporą trudnością może być także zatrudnienie dobrego dostawcy cateringu, więc powinno się wybrać taki lokal na organizację imprezy, który współpracuje z własnym, doświadczoną firmą cateringową, specjalizującą się w przygotowaniu dań na komunię. Kluczowe jest także to, żeby sala na komunię zlokalizowana była tak, żeby przejazd wszystkich gości z kościoła był wygodny oraz błyskawiczny.

Organizacja komunii – o czym jeszcze pamiętać?

Nie zapomnij wynająć fotografa, który utrwali na zawsze ten dzień – zarówno obrządek w kościele, jak następujący później obiad dla gości. Zwyczajem stały się też stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z chrzestnymi i rodziną. Lokalu na komunię musi więc wyróżniać się przepięknymi, estetycznymi wnętrzami. Kolejnym plusem będzie dostęp do pobliskiego ogrodu, w którym przy słonecznej pogodzie uda się wykonać sesję zdjęciową pod gołym niebem. Sposobność skorzystania z ogrodu to też atrakcja dla najmłodszych uczestników przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich wielu, warto zastanowić się nad wynajęciem animatora, który zajmie dzieci wciągającymi grami.
Rzecz jasna, zaproszeni na przyjęcie komunijne przywiozą prezenty dla dziecka. Rodzice z reguły zgadzają się na całkowitą dowolność z tym zakresie. Jakkolwiek nie będzie w negatywnie odbierane, jeżeli uwzględnimy w zaproszeniu, iż nie życzymy sobie niektórych rodzajów prezentów, przykładowo zabawek-pistoletów czy quada.

Nasze dane kontaktowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]