Profesjonalna opieka nad grobem

Więcej szczegółów o sprzątaniu grobów Kraków - zajrzyj tutaj.

Wygląd pomników zmarłych bliskich jest świadectwem naszej pamięci. Często jednak nie mamy czasu, by się nimi zająć – nawet, jeśli groby zlokalizowane są w tej samej miejscowości, gdzie mieszkamy. Największe trudności stają się naszym udziałem natomiast, jeśli naszych najbliższych pochowaliśmy z dala od miejsca zamieszkania – w takich przypadkach na opiekę nad grobami na pewno nie znajdziemy czasu. Nie oznacza to na szczęście, że miejsca spoczynku są skazane na to, by zostać brudne – doskonałym rozwiązaniem będzie wtedy oferowana przez firmy opieka nad grobami. Co nam daje taka pomoc?

Czemu powinniśmy postawić na opiekę nad grobami?

Na opisywaną pomoc stawiają nie tylko ludzie, którym brakuje wolnej chwili – wśród klientów działających w tym sektorze firm łatwo znaleźć także emerytów, którzy na sprzątanie grobów zmarłych bliskich zwyczajnie nie mają zdrowia. Przedsiębiorstwa, których domeną jest opieka na grobami nierzadko oferują również pochodne usługi, czyli montaż ławek oraz doradztwo przy dopełnieniu najtrudniejszych formalności lub korekty napisów.

Opieka nad grobami – ile zapłacimy?

Stawki, które musimy opłacić pracownikom czuwającym nad grobami naszych najbliższych są naprawdę zróżnicowane. Zależne są w szczególności od rodzaju usług – kiedy wybieramy jedynie jednorazowe sprzątanie, zapłacimy od 30 do 40 złotych. Gdy natomiast chcielibyśmy, by przedsiębiorstwo sprzątało nagrobek regularnie, powinniśmy liczyć się z kosztem około czterystu zł co dwanaście miesięcy. Pamiętajmy, iż koszty uzależnione są również od wielkości nagrobków, zaś najbardziej kosztowne okazuje się utrzymanie familijnych grobowców.

Nasze dane kontaktowe:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]