Regulacja okien. Kiedy opłaca się ją wykonać?

Jeśli potrzebujesz zlecić regulację okien Warszawa, skieruj się na serwismeteo.pl.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to usługa, która ma być wykonywana zawsze, kiedy pojawiają się problemy z zamykaniem okna, a też przed sezonem letnim oraz zimowym – aby stosownie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiego powodu jest to znaczące!

Po co wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie pozwala ustawić maksymalną szczelność okna, jednakowoż również zapobiega zdeformowaniom i defektom ramy.
Rozróżnia się dwa typy regulacji okien (a dokładnie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, która oddziałuje na szczelność okna, a więc na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, czyli wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, by przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej warto zmniejszyć, żeby okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła sprawia problemy z zamykaniem okna lub ewentualnie działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je usunąć.

Jak często powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na podstawie podanych wyżej wiadomości, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeśli jednak pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna bądź klamka stawia opór, warto oprócz tego wezwać profesjonalistów od regulacji okien, którzy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]