Remont? Budowa? Sprzątanie posesji? Zamów kontener na śmieci

Sporo odpadów nie wolno wyrzucać do pojemników komunalnych. Idzie tu przede wszystkim o te, które wytwarzamy w toku wszelkiego typu remontów, opróżniania piwnicy bądź strychu czy odśnieżania. Odpady takie jak gruz, stare meble, fragmenty stolarki podłogowej lub otworowej, ziemia lub elementy gumowe powinny trafić do specjalnego kontenera podstawionego na czas przeprowadzenia robót. Jak złożyć na niego zamówienie? Który spośród dostępnych typów kontenera będzie dla nas najodpowiedniejszym rozwiązaniem?

Kontenery – rodzaje i pojemność

Szukając kontenera, warto skoncentrować się przede wszystkim na jego pojemności. Jeśli ta będzie za mała, zwyczajnie nie zmieszczą się w nim wszystkie śmieci wytworzone w czasie robót. Jeżeli z kolei wybierzemy za duży kontener, wydamy więcej niż to konieczne – wszak cena wynajmu jest zależna m.in. od jego kubatury. Duże kontenery na gruz i inne śmieci mają pojemność dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac remontowych w zupełności wystarczy zamówić kontener o pojemności 6 metrów sześciennych – bez problemu pomieścimy w nich gruz, rozebrane okna i ościeżnice, a także zdjęte panele podłogowe i skute płytki ceramiczne.

Kontener na gruz – w jaki sposób go wynająć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od firmy zajmującej się transportem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju działają nie tylko w największych polskich miastach, jak Kraków czy Łódź, ale również w małych miejscowościach. Firma dostarcza kontener pod wskazany adres. Pojemnik musi zostać zapełniony w ustalonym w umowie okresie. W przypadku przekroczenia terminu, dostawca kontenera może nałożyć na nas kolejne opłaty. Po napełnieniu firma zabiera od nas kontener wraz z zawartością, która następnie trafia do legalnej utylizacji.