Sesje coachingowe – rozwój osobisty i zawodowy

Profesjonalny coaching - ta niebywała oferta Was zadowoli.

Całkowite użycie swojego potencjału może okazać się problematycznie. Czasami zwyczajnie nie posiadamy motywacji, innym razem przyczyną kłopotów bywają kwestie psychologiczne. Bez względu na powód, takie trudności bywają naprawdę uciążliwe i nieraz hamują rozwój osobisty bądź zawodowy. Co więcej, zwalczenie ich na własną rękę jest często jest niewykonalne lub przynajmniej nadzwyczaj trudne. Dlatego powinno się wspomóc się doświadczeniem profesjonalistów. Tym bardziej, że metody, z których korzystają obecnie coache, w wielu casusach okazują się nadzwyczaj efektywnym instrumentem w zlikwidowaniu przeszkód blokujących ścieżkę do realizacji wybranych celów.

Profesjonalny coaching. Na czym to polega?

Współpraca z coachem powinna rozpocząć się od poznania się obu stron. Żeby osiągnąć oczekiwane rezultaty, na wstępie najważniejsze jest bez wątpienia ukształtowanie swoistego typu więzi oraz obopólnego zaufania. W ciągu pierwszych sesji – które mogą być prowadzone przez telefon lub za pośrednictwem rozpowszechnionych komunikatorów – coach pozna też umiejętności, cechy charakteru i cele swojego klienta oraz ustali z nim plan działania. W toku współpracy zwykle przeprowadza się parę sesji coachingowych (w dwutygodniowych interwałach), które trwają przeważnie 90 minut. Zamykająca sesja to natomiast okazja do ewaluacji działań oraz sprawdzenia, jak klient będzie sobie radził z konkretnymi problemami samodzielnie. To, które problemy będą omawiane w ciągu sesji coachingowych zależy od celów osoby zwracającej się o pomoc – może to być wzrost jego skuteczności bądź podniesienie szeroko rozumianej satysfakcji z życia.

Profesjonalny coaching – rozwiń swoje kwalifikacje personalne lub zawodowe

Na profesjonalny coaching warto zdecydować się w różnorodnych sytuacjach. Jedną z najpoważniejszych pobudek uzasadniających skorzystanie z pomocy coacha, jest dążenie do pełnego użycia skrytego potencjału celem rozszerzenia kwalifikacji zawodowych bądź personalnych. Coach psycholog potrafi również w zauważalny sposób wspomóc nas w podwyższeniu komfortu życia, pogłębiając stopień zadowolenia, a także ucząc, jak minimalizować obawy.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]