Skanowanie i drukowanie 3D jako usługa

Druk 3D - sprawdź korzystną ofertę.

Wydruki 3D są usługą adresowaną zarówno do osób prywatnych, jak i klientów profesjonalnych. Kto ją najczęściej zleca? Oferta takich usług jest skierowana przede wszystkim do inżynierów, projektantów CAD, pracowników wydziałów technicznych i badawczo-rozwojowych, konstruktorów oraz przedstawicieli innych branż przemysłu. Każda firma albo osoba, której potrzebny jest prototyp lub model koncepcyjny wykonanego w technologii SLA, SLS, FDM, PolyJet, oraz DMLS, może skorzystać z tej usługi, o ile nie dysponuje własną drukarką 3D.

Drukowanie 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w branży profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – poza asortymentem oferuje także usługi, czyli:
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D
Poza przytoczonymi powyżej usługami CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne oraz online – webinary). Na stronie firmy znajduje się również strefa wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne informacje od producentów urządzeń do druku 3D, jak i opracowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert. Firma CadXpert jest też pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

Wydruk 3D metodą FDM – barwne filamenty

FDM to najpopularniejsza technologia druku 3D – za jej uznaniem stoi atrakcyjny stosunek jakości do ceny, a także opcja wykorzystywania filamentów w ogromnej gamie barw. W toku druku w technologii FDM na prototyp nakładane są kolejne warstwy tworzywa termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim przy pomocy urządzeń przemysłowych Stratasys oraz drukarek 3D marki MakerBot. Z tej technologii druku korzystają osoby potrzebujące modeli koncepcyjnych czy też prototypów.

Drukowanie 3D w technologii SLA dla szybkiego tworzenia prototypów

Druk 3D metodą SLA to pierwszy, innowacyjny sposób wytwarzania prototypów. Ta technologia – zwana również stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy promieniem laserowym. Do kogo skierowana jest oferta wydruku 3D w technologii SLA? Do osób lub firm, które potrzebują prototypów precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To technika, która gwarantuje bardzo dobrą rozdzielczość druku i druk gładkiej powierzchni, wyrazistych konturów, detali oraz bardzo wąskich ścianek.

Technologia SLS – drukowanie 3D poliamidem w proszku

Technologia drukowania 3D metodą SLS opiera się na podobnej zasadzie jak przedstawiona powyżej metoda SLA. Także tutaj dodawane są następne powłoki tworzywa – w tym wypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są najważniejsze plusy tej technologii wydruku 3D? SLS ma pokaźny potencjał produkcyjny. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego gwarantuje wytrzymałość mechaniczną i chemiczną oraz wyrazistość kształtu.

Nasze dane kontaktowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]