Spotkanie wigilijne w dużej firmie? Z cateringiem świątecznym będzie łatwiej

Catering świąteczny Katowice - więcej o tej usłudze.

Ostatnie dni roku to okres, który spędza się najczęściej wraz z rodziną, ale imprezy świąteczne urządzane są też w firmach. Nieraz kadra firmy przygotowuje je swoimi siłami, własnoręcznie przygotowując bożonarodzeniowe dania, jednakże w sporych przedsiębiorstwach ten model działania nie zawsze sprawdza. Aby więc ułatwić sobie kwestię przygotowania firmowych śniadań wigilijnych, tych mniejszych, jak i tych na dziesiątki osób, polecamy skorzystać z usługi cateringu świątecznego.

Polskie świąteczne dania – co oferuje catering świąteczny?

Rzecz jasna, na bożonarodzeniowym stole musi zostać postawionych jak najwięcej standardowych świątecznych przysmaków. To głównie dania rybne, jak chrupki filet z pstrąga bądź karpia, a także zupy – koniecznie barszcz czerwony i żurek, ewentualnie także zupa rybna. Na talerzach nie powinno brakować też pierogów z kapustą i grzybami, które na ogół spożywane są wespół z wymienionym wyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby pełna bez zimnych zakąsek, m.in. bez sałatki warzywnej bądź ryby po grecku. Trzeba też zadbać o słodki akcent na koniec obiadu. Na stół wigilijny rekomendujemy kutię z rodzynkami, lekki sernik albo makowiec.

Kiedy zamawiać catering świąteczny?

Planowanie Wigilii w firmie trzeba rozpocząć z kilkunastodniowym wyprzedzeniem. Musisz uzgodnić dzień wydarzenia oraz dopasować go do harmonogramu urlopów zatrudnionych. Pozwala to dokładniej obliczyć prawdopodobną liczbę gości imprezy, a ostatecznie ułatwi zamówienie odpowiednią ilość porcji. Dobrym rozwiązaniem jest omówić z pracownikami menu i wspólnie zdecydować się na te potrawy z katalogu firmy cateringowej, które wszyscy lubią. Istotne jest także to, aby ustalić czy ktokolwiek z pracowników cierpi na alergię, przykładowo na orzechy, które mogą znajdować się w w wypiekach, lub są w ekipie firmy osoby, które nie spożywają ryb oraz mięsa. Dla tych osób należy zamówić dania pasujące do ich preferencji dietetycznych. Firmy cateringowe oferujące menu świąteczne zbierają zlecenia przez większość grudnia, jakkolwiek nie warto odkładać tego na ostatnią chwilę.

Nasze dane kontaktowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]