Uszczelnianie okien – czy taka usługa jest niezbędna?

Chcesz dowiedzieć się, komu zlecić uszczelnianie okien Warszawa? Nie zwlekaj! Koniecznie skieruj się na serwismeteo.pl.

Odczuwasz chłód wiejący od okna czy też drzwi balkonowych? To nieomylny znak, że potrzebne jest uszczelnianie okien. Wykonuje się je w przeróżnych sytuacjach – po zamontowaniu okien w nowo wybudowanych mieszkaniach, jakkolwiek oraz w oknach kilkuletnich, w jakich zużyły się uszczelki. Dowiedz się, na czym polega uszczelnianie okien i dlaczego jest tak ważne!

Na czym polega uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien to nic innego jak asekuracja okien słusznymi materiałami, żeby przez nieszczelności nie uciekało ciepło powietrze. Wedle testów przez nieszczelne okna ma prawo wydostawać się z lokalu mieszkalnego nawet 30% ciepła! To wszystko przekłada się komfort mieszkania, lecz oraz na rachunki – wobec tego prawidłowe uszczelnienie okien jest nadzwyczaj istotne.
Uszczelnianie okien wykonuje się od wewnątrz oraz od zewnątrz. W obu tych przypadkach stosuje się inne materiały – do uszczelniania okien od wewnątrz używa się przede wszystkim silikonów, folii paroszczelnych i innych materiałów paroizolacyjnych, a do uszczelniania okien od zewnątrz – taśmy z pianki, folii oraz innych materiałów paroprzepuszczalnych.

Kiedy wezwać zawodowców od uszczelnienia okien?

Jeśli odczuwasz chłód wiejący od okien, świadczy to o tym, że z pewnością należy je uszczelnić. Przyczyną konieczności wykonania uszczelniania okien ma prawo być zużyta uszczelka, ale też błędy montażowe.
Uszczelnianie okien należałoby także wykonać zawsze w nowym domu lub ewentualnie mieszkaniu (po postawieniu bądź odbiorze). Profesjonaliści zadbają o to, by w miejscu, w jakim miejscu ościeżnica łączy się z murem, nie było żadnych szczelin i zastosują należyte materiały izolacyjne.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]